lukas.zmizik

jak byste si odpracovali jednu korunu?

Třeba kdekoli v obchodě – dejme tomu, kupovali byste si nové auto a chyběla by vám koruna. Prodejce by nabídl, že si ji můžete u něj odpracovat. Nebo na nádraží při koupi jízdenky na vlak. Nebo v pekárně. V hračkářství. Přišel k vám hodinový manžel, instalatér. V nevěstinci. Tam všude se dá odpracovat jedna koruna, ale jak?

Nejlepší odpověď
Drap

To je pouze věcí dohody. Takovéto ceny se stanovují vždy dohodou a v různých situacích může mít koruna různou hodnotu. Třeba zamést schody, umýt nádobí, vyčistit okma , umýt auto.........­....vždy bude záležet na vzájemné dohodě

Další odpovědi
arygnoc

koruna je dnes bezcenná (dá so vôbec niečo za korunu niečo kúpiť?), pokiaľ ju vnímame ako samotinkú jednu mincu, možno kov, z ktorého je vyrobená, má väčšiu hodnotu ako samotná minca ako platidlo.
Jej hodnota rapídne stúpa, keď chýba do požadovaného obnosu.
Pokiaľ nekupujete niečo v banálnej hodnote, chýbajúca koruna pravdepodobne nebude problém – ktokoľvek vám ju dá (pokiaľ nie ste napr. somrák zháňajúci drobné na krabičku vína).
Odpracovať? Leda tou hubičkou (polibek), keby to bola žena (na rozdiel od marci1 sa mi viacej páčia ženy ako muži).

briketka10

šla bych za ségrou má na
verandě lahve od pivka a
vínka ty bych šla vrátit :))
tím jí ulehčím práci a odpracuji
si víc než 1 kačku :D

marci1

Pokud by to byl muž, tak bych ho políbila. 🙂

Bedy

Jedna koruna se určitě dá vždy půjčit od někoho, doma pak shrabu letáky nebo vyberu něco z modrého kontejneru a tradá do sběru a koruna je na světě.
Do sběru samozřejmě dojdu pěšky, papír budu mít v batohu.

Reezo

Já osobně jsem se s tím nesetkal nikde, že kdyby mi chyběla náhodou koruna, že bych musel něco udělat nebo tak. Když už tak domluva, že to zaplatím příště, nebo mi tu korunu prostě odpustí. Dokonce ještě když jsem chodil do školy, tak jsem si jednou šel koupit kupón na MHD a chybělo mi 20,– kč. Paní za přepážkou mi to nechtěla vydat, ale podařilo se mi získat 20,– Kč právě od lidí, co stáli zamnou ve frontě. 🙂

Tento skutek nikdy nezapomenu, protože mi pomohla paní v důchodovém věku.

Klára K.

Bych jim předvedla dvacet kliků 😁
I když, kvůli tý snaze a energii je to tak za pajsku. 😁