Kelt

Jak byste seřidili tato slova podle toho, jak na vás působí?

Často se o někom můžeme vyjádřit, případně se tak vyjadřují jiní těmito výrazy: Darebák, zrůda, krysa, zrádce, padouch, mrcha, bestie, lhář, zbabělec. Mohl bych pokračovat, ale nechci používat vulgární výrazy ani výrazy typu osel, vůl, kráva atd. Ale z uvedených devíti výrazů můžete sestavit vlastní žebříček? Nemusí mít 9 stupňů, pokud Vám některé výrazy připadají rovnocené.

Nejlepší odpověď
annas

Jde o synonyma, tedy slova stejného nebo podobného významu. Jejich užití závisí samozřejmě na situaci, zda se někdo dopouští ošklivého jednání pravidelně nebo jednorázově, zda se tak chová k jednomu člověku nebo k více lidem. Často jde i o výraz nepřejícnosti, pomluvy , nenávisti atd. Ale všechny výrazy použité zpravidla v afektu, především tehdy, když jsou nepodložené, dovedou ublížit.

Nedá se jednoznačně odpovědět, významů je mnohem víc.

Konstatování – spíš odhalení vlastností
.zbabělec -´bázlivec, strašpytel
lhář – klame vzhledem i slovy

Expresívní hanlivé výrazy
darebák = ničema
krysa = zrádce, bezcharakterní člověk. zrazuje své přesvědčení
padouch – zrazuje nejsem své vlastní přesvědčení, ale třeba i národ

Exprčesívní výrazy zhrubělé
mrcha – dělá věci zlé, záludné, odporné
bestie – surovec, ukrutník

Další odpovědi
zjentek

do první desítky chybí už jen No.1 – zmrd

Awe

Krysa je urcite nejhorsi. ostatni ani neberu za nadavky

Pepa25

Zbabělec, lhář → darebák, padouch, zrádce → mrcha → krysa, bestie

Nevíteto?

Od nejhoršího podle mě:
zrůda
bestie
krysa
mrcha, zrádce
padouch
Darebák
lhář
zbabělec