Jak byste se zachovali vy?

Setkal jsem se s člověkem,svědkem jehovovým a on mi řekl,že by krev nikdy nepřijal,že může být nakažená virem aids.
Je podle vás lepší podstoupit riziko nakažení při transfůzi,nebo byste dotyčného nebo sami sebe nechali zemřít např,při dopravní nehodě nepřijmutím transfůze?
Díky za odpovědi.

Doplňuji:
Jde právě o to,že on mi tvrdil,že to nikdo nepozná,že je dotyčný nakažen,že to nelze ihned prokázat.V tom asi to riziko vidí.
Díky všem za názory.

Nejlepší odpověď
annas

Kdysi jsem na to narazila ve škole. Teoreticky – někdo dá krev v pondělí, ale mohl se „nakazit“ třeba v nedělí. Nezjistí se hned. Student se dokonce ptal na okresní hygienické stanici, ale na svou otázku nezískal odpověď.

Vím, že v našem městě žila jedna žena, která opravdu získala AIDS z darované krve. Dnes už jsou možná dokonalejší vyšetření, tento případ se odehrál už dávno, když se začal AIDS teprve u nás objevovat.

Obecně transfuze. Svědkové jsou v tomto případě jiní. Drží se Bible, která přikazuje krev nepřijímat, jde spíš o důvody náboženské než zdravotní. .

Ale uvádějí, že existuje jiná forma léčení i bez transfuze. V poslední době se dají dělat operace i bez transfuzi.

Je to jejich rozhodnutí … Jak bych se zachovala? Je zbytečné předem uvažovat, co se má stát, to se stane …

Další odpovědi
JájsemRaibek

Řekl bych mu, že věří něčemu o čem nemá ani páru a že je to jeho věc. Krev nemůže být nakažená virem AIDS, jelikož to je nemoc, která vznikne nakažením virem HIV a při transfuzi je krev kontrolována právě proti přenosným chorobám.
Nicméně je možné selháním systému nebo něčeho jiného, že by se člověk mohl nakazit, ale toto riziko přijímám, jelikož není tak velké.

anonym

Jasně, dají ti krev s AIDS… Pan svědek by si mohl ujasnit fakta, nebo se rovnout odstřelit.

gecco

Víra je mocná čarodějka…

anonym

Kontroluje se krev,než jí uloží do krevní banky?I kdyby ano,tak Svědci Jehovovi by si našli 100 jiných důvodů k zachování svojí tradiční „tóry“.

lota

Myslím, že tohle je zbytečné hledání bubáků. Když člověk bude v život ohrožující situaci, tak by snad mohl risknout i to velmi malé riziko, že zrovna ta krev pro něho bude nějak „závadná“.