VampGirl

Jak byste se zachovali v tomto případě?

Představte si, že máte vztah na dálku, s přítelkyní se vidíte dvakrát maximálně třikrát do měsíce (většinou jen na jedno odpoledne, takže máte radost, kdykoli se můžete vidět) a jste na začátku vztahu, takže pořádně zamilovaní. :) Najednou máte příležitost se vidět přes tři dny (pátek, sobota, neděle) a tak si uděláte volno a jedete s přítelkyní na kulturní festival. Přítelkyně tam potká nové lidi, se kterými kamsi zmizí, vám nic neřekne (ani kam jde či kdy se vrátí) a vrátí se až večer, aniž by cokoli řekla, například, kde celou dobu byla. Jak byste se v tomto případě zachovali?
Doplňuji:
Vztah se nám bohužel rozpadl asi dva měsíce potom… Celkem často nad tím zpětně přemýšlím, proč se tak zachovala a co jsem mohla pro náš vztah udělat. Je pravda, že jsme o našem vztahu nemluvily, což byla asi velká chyba… Ona na tu akci jezdí každý rok, takže tam spoustu lidí zná a pořád tam potkává někoho nového… Pochopila bych, že tam má kamarády, ale mohla aspoň říct, že za nimi jde, nebo mi je představit. To mě celkem mrzelo. Já jsem tam kromě ní neznala absolutně nikoho, takže to nebyl moc zábavný víkend, no… Moc děkuju za názory. :)

Nejlepší odpověď
Damiana

Co se mě dotkne, vadí mi a je mi to líto mohu v danou chvíli tolerovat, ale mrzet mne to nepřestane. A určitě si hned udělám svou představu o člověku.
Každý má zkrátka o vztahu jinou představu. Někdo chce partnera jen pro sebe, druhý čeká jistou volnost. Pro budoucnost je ale nutné, aby si dva lidé vzájemně vyhovovali a ne, aby jeden trpěl úlety toho druhého a dělal, že se nic neděje. To nevede ke štěstí.
V první řadě je dobré zjistit co bylo v tu chvíli důležité víc než já – i když to vypadá sobecky, má to své opodstatnění. Pokud si partner se mnou naplánuje akci a pak, jen tak, mě nechá být stranou a jde se bavit s jinými a absolutně mu nezáleží na tom, že jsme přišli spolu, hovoří to dost o jeho „lásce“ a zájmu. A celé odpoledne, bez vysvětlení…
Někdo zkrátka neumí brát vztah hned od začátku vážně, nechává si zadní vrátka, dělá se nedostupným, zajímavým, záměrně vyvolává žárlivost, bojí se vztahu… Je toho hodně, co člověk – to jiný koktejl citů!
Promluvit si na rovinu o tom, co jedna od druhé ve vztahu čekáte, co vám vadí a co byste si přály je ale základ.

Doplňuji:
I když vztah skončil, je vidět, že tebe její chování poznamenalo na dost dlouho. Citlivější člověk takto většinou na milostné karamboly reaguje a může hledat chybu i v sobě. Zbytečně.
Můžeš z toho vytěžit pro sebe spíš to dobré. Už víš, co od druhého chceš a co je pro tebe ve vztahu důležité. A neboj se nikdy o svých citech mluvit. Když (zejména v začátcích vztahu) neřekneš, co cítíš a co si přeješ, nikdo se to nedozví. Na jasnovidce bych zrovna v lásce příliš nevěřila. 🙂

Další odpovědi
briketka10

Damiana jako vždy má pravdu, já bych chtěla od přítelkyně vysvětlení, jak si nadále představuje Váš vztah a opravdu si rozumně promluvit, mě by se takový společný víkend absolutně nelíbil a moc by mě to mrzelo, svědčí to též o tom, že máte více lásky na rozdávání, prožíváte lásku o moc bolestněji než ti co si ani neuvědomují, že ubližují..

terry

Mně by to hodně mrzelo a ráda bych vysvětlení, jak hodně mu na mně záleží, když mě asi až tak moc vidět nepotřebuje.

IK

Napadá mě vlezlá otázka jestli ses ji zeptala zda není víc na kluky.
Jestli si nemyslí že jste spolu pro chvilkové rozptýlení a vůbec nepočítala že je to nějak vážné.
Pak by se spíš divila že jí bráníš ve štěstí. Mluvit je třeba, jinak si každý může myslet něco jiného.

anonym

Tak u téhle otázky jsem se moc nepobavila. Nemyslíte si někdo, že správně patří do rodiny a vztahů a že v anketách a zábavě nemá co dělat? Není tu někdo, kdo by ji přesunul, kam patří?
No a jinak souhlasím se vším, co je tu napsáno. Snad bych ještě přidala kratičkou poznámku, že jakkoliv to byla zkušenost bolestivá, je cenná tím, žes díky ní rychle pochopila, jaká přítelkyně vlastně je. Na rozdíl od ostatních si nemyslím, že po takovém zážitku bylo ještě třeba se na něco doptávat a dál se trápit.

MichalN

já bych se jí zeptal

VampGirl

IK: Určitě byla na holky, o tom jsme pro změnu zase mluvily docela dost. :) Nikdy žádného kluka neměla, nikdy se jí ani žádný nelíbil, vždy ji prý přitahovaly jen dívky…