Kelt

Jak byste se zachovali v této situaci?

Představte si, že existuje stroj času, který Vás dopraví na libovolné místo v libovolném čase. Má dojít k nějaké bitvě, trestné výpravě, svatbě, pověšení někoho, a podobně a čeká se na nějaký signál, třeba že někdo zamává šátkem, nebo se někdo musí dostavit přesně na určené místo v určitou dobu. Vy se dostanete k tomuto člověku, můžete ho odvézt pryč, on tím pádem nevyšle signál a událost se nestane, nebo se stane později. Udělali byste to? A kdyby ano, myslíte, že by se tyto události nestaly, že by byl zcela jiný svět?

Odpovědi
Reezo

změnilo by to řetězec událostí a tudíž by jsi nejspíš změnil budoucnost. Stroj času se dá zneužít k dobru i ke zlu, záleží na motivu… Určitě by si to lidi vyzkoušeli, otázka je:

Jestli někdy byl sestrojen stroj času, tak by to určitě nedali mezi lidi, aby cestovali v čase a dělali bordel… Potom by se ukázalo, jestli by každý žil tu svou realitu, nebo by se z toho stal nějaký podivný mišmaš 🙂

MK44

Co bych dělal? Těžko říct. Zvláště, kdybych věděl, že se do stejného okamžiku může po mně vypravit řada dalších časových výprav a změnit to, co jsem změnil. Možná, že už stroj času existuje, někdo ho v budoucnosti sestrojil, takže nám různé zásahy do minulosti mění přítomnost. Možná každou vteřinu. My o tom samozřejmě nevíme, protože se nám pochopitelně neustále mění vzpomínky, ale ten bordel, co ve světe je, by tomu nasvědčoval …

led

Jeden z príkazov a zákazov pri cestovaní do minulosti je nezasahovať do deja, nerušiť priebeh času. Sme len pozorovatelia. Ale, čo keď niekto poruší tento zákaz? A nestalo sa to už? Nie je súčasný stav svetovej spoločnosti dôsledkom cestovania v čase akéhosi Yankeeho z Connecticutu, ktorý sa dostal až na dvor kráľa Artuša a tam spravil rozvrat spoločnosti? (Mark Twain: Yankee z Connecticutu na dvore kráľa Artuša). Alebo snáď zasiahli Strážcovia času a Yankeeho chyby napravili? (Poul William Anderson : Strážcovia času).
Moji spolupútnici časom akýsi …, ale iste ich poznáte pod menami H.G.Wells, Arthur C.Clarke a Isaac Asimov tiež spomínali rôzne príhody z ciest do minulosti.
Neveríte?
Vy nám, pútnikom, neveríte?
A či to len naša fantázia unášala nás do dejov minulosti, kde prežívali sme životy rôzne?

KerrKnock

Proc bych to mela delat? Do minulosti by se zasahovat vubec nemelo. Kazdopadne si nerekl ldy to mohlo byt- treba takova svatba. Pokud by to byla uplne obycejna udalost, nic by na ni nebylo zajimaveho, proc to prerusovat? Poveseni bylo ve stredoveku bohuzel temer denni rutinou a tak zachranovat cloveka by stejne moc nepomohlo k tomu, aby se ty veci dely dale. Co takhle treba vratit se do casu pred prvni svetovou? Nebo pred druhou svetovou? Zastavit to, nez napachaji tolik zla.

rigormortis

Klasika: Zabít Hitlera, pomilovat Merilin Monroe, zmlátit Krista, podívat se na vznik vesmíru, podívat se do budoucnosti na technické vychytávky, vyhrát ve sportce a ještě jednou zmlátit Ježíše.