olda12

Jak byste se zachovali?

Včera jsem vezl kamaráda z hospody a jeho 3 kamarády v horším stavu,auto parkuju na dvoře a najednou dneska jdu kolem a slyším zvonění,podívám se pod sedadlo a co nevidím APPLE IPHONE 4 16GB,48 nepřijatých hovorů,jak novej,tak jsem vytočil v seznamu číslo miláček,dovolám se nějaký holce,ta nevěřila svým uším,předala majitele a ten z toho byl hotovej,ještě říká že ho má chvílu a navíc má stálej přístup k internetovímu bankovnictví a navíc všechny pracovní kontakty,uplně hotovej,nadšenej do 1hodiny byl u mě,nutil mě 2tisíce a 2 sedmičky metaxy 5hvězdičkové,tak si říkám když už jsu takovej poctivec tak povídám peníze si nech,tu druhou flašku taky a já si vezmu tu jednu a jsu rád že seš rád,tak odjel,říkám to kamošovi jinýmu a jeho slava byla:ty seš taková p..a,že nemáš konkurenci a myslel to vážně..,tak nevím co si mám myslet..
Doplňuji:
Dr.Axl,no prokoukls mě,je mě jasný že jsem se zachoval správně,(mě by to taky potěšilo,být v jeho kůži)ale nejvíc jsem si to uvědomil až z té reakce,už ho pomale oplakával a ejhle někdo mu ho chce vrátit.., a Mára ten co se pomale naštval že jsem to vrátil a neprodal třeba za 2 stovky mu,tak od něho bych nic jinýho ani nečekal má blbou práci a na tady tohodle Appla by musel dát celou výplatu..,tak asi litoval že mu něco nezůstane v autě..,ale jinak jseš dobrej psycholog amatér :))

Nejlepší odpověď
www

Dobrá a poctivá práce! Asi bych u kamaráda postupoval obdobně, cizímu bych vše odsouhlasil a nechal tak 😁

Další odpovědi
Deli

Je fajn, že lidi jako Vy ještě jsou, pevně věřím, že se Vám to jindy a jinde v dobrém vrátí!

quentos

tak nevím, já su poctivec od přirození a asi bych jednal podobně jako Vy. Tatínek sice říkával „dneska s poctivostí dojdeš tak leda do p*dele“, ale holt si nedám říct a su rád, že nejsu sám :{)>

fcoop

Tip – jsi tak jeden ze třiceti.
Co bych udělal já – to vážně nevím,možná bych byl poctivec,možná ne­byl.

tom004

Jednal bych stejně.Tu flašku,bych si taky vzal.V tom prvním,jsi nejspíše získal,už ne kamaráda,ale KAMARÁDA,a ten druhý,no to je na Tobě.Ale......?

arygnoc

je to přece kamarád, tak to mezi kamarády má být.

Nález cizího majetku bych si asi nechal zaplatit, tedy nabízené přijal.

takhle je to v pořádku.

PS: jaké že to bylo číslo na toho miláčka? ;)

mosoj

Před 5 ti léty jsem našel na zemi v obchodáku velmi pěkně vybavebý mobil.
Tehdy stál cca 12 000 kč.
Mobil jsam vzal a na příchozí volání odpověděl. Ještě jsem ho vezl přes celé město nějaké paní doktorce od farmaceutické firmy. Byl jejího muže. Nic mi nenabízela ale říkala že je doktorka a dala mi telefonní číslo. Když jsem onemocněl rakovinou tak jsem se na ni obrátil ale slušně mně poslala do háje.
Ale že bych se kvůli tomu měl bít do prsou ??
Mobil můj nebyl.

iceT

Jste poctivec a tak by o mělo být,zachovala bych se stejně.To,že kamarád je jiného názoru z něj ještě nedělá nepoctivce,ale třeba má jen špatné zkušenosti s vlastní ztrátou.Ten apple má určitě možnost najít se přes policii nebo operátora a kdybyste si ho nechal nebo ho prodal,tak byste asi přišel o kamaráda.

terry

Já bych jednala stejně jako ty.
A věř tomu, že vše se jednou vrátí. Jak si usteleš, tak si lehneš – co jinému činíš, bude tak činěno tobě 🙂.

Ella

jste poctivý a slušný chlap, kterých je už jako šafránu… =) POkud by to byl známý nebo kamarád, zachovala bych se stejně…

anonym

V podtextu otázky cítím, že asi víš, co si máš myslet, spíš si chceš potvrdit, že ses zachoval správně.
Ostatně za měsíc tu budeš rok, takže bys mohl odhadnout převládající tendenci zdejších reakcí.
A 2. kamarádovi řekni, že kdyby on ztratil nový drahý mobil s cennými kontakty, určitě by změnil svůj sobecký názor.
Doplňuji:
Ad alesh, Kmotra jsme většina z nás četla, takže lze dofabulovat vývoj:
nechat si mobil, prachy i pití a slabošského
chlápka, který lehkomyslnou ztrátou kontaktů ohrozil bezpečnost mafie, zastřelit upilovanou brokovnicí.
Ostatně sám ses už prozradil siláckým zabíjením slimáků.

Comanch

Člověk je od přírody sobecký a VŠE co dělá, dělá pro sebe. Nad tím vším stojí dobrý pocit.
Když se najíš, jsi úspěšný, jsi pochválen, máš sex, z toho všeho pramenní dobrý pocit uspokojení.
I v tomto případě jsi jednal pro dobrý pocit. Máš totiž víc dobrý pocit z toho, že sis 2 tisíce nevzal. Tvůj kamarád Mára by měl víc dobrý pocit, kdyby si 2tis. vzal. Jednal jsi proto správně podle sebe.

Alesh

Koukej, k tomu ti řeknu tohle: přečti si Kmotra od Maria Puza a možná pochopíš, jaká je správná varianta. Mohl bych ti jí prozradit, ale to by to ztratilo to kouzlo pochopení.

hanny 2

Super,zachovala bych se stejně,jako kdyby ste mě mluvil z duše.A měla bych strááááášnou radost,že ten druhej je šťastnej jak blecha!

anonym

No , jesteze nabizel jen 2 000 kc a flasku. ! Nekteri by mozna nabidli i tu pritelkyni. 🙂 Jinak – bezva. -iv-

Janichkah

Myslím že by jste byl p… kdyby jste si ty prachy vzal, flaška je v poho a šlo o kamaráda, neřeknu kdyby jste ho našel na chodníku a patřil by někomu cizímu a vzal si ty peníze ale když jde o kamaráda tak jste to udělal na jedničku.

Fiverka

Super. Před pár měsíci jsem telefon ztratila já. Nešlo ani tak o jeho hodnotu finanční co jsem oplakala, ale o informace které jsem v něm měla uložené například od narození mého dítěte fotky audio záznamy a podobně…Moc bych bývala ocenila poctivého nálezce…Ale nestalo se tak. Nahlásila jsem to na policii a až oni mi ho po dvou měsících našli:) náhodička…ale to už jsem dávno měla aparát nový a samozřejmě fotky a jiné mé záznamy byly dávno pryč… Zachovala bych se stejně jako vy. A gratuluji vám k tomu:)

anonym

Ad olda12, díky za poklonu, ale k tomu stačí určitý nadhled, životní zkušenost a nepodlehnout prvotnímu pokušení reagovat spontánně na prvoplánové znění otázky.
Snažím se odhadnout i ostatní osobnosti a jejich motivace, abych se tu krapet zorientoval.