CR chess2017

Jak byste se v žádném případě nechtěli jmenovat?

Nejlepší odpověď
Drap

CR chess2017 – takto určitě ne

Další odpovědi
annas

Jak bych se nechtěla jmenovat? Moc jsem o tom nepřemýšlela, ale třeba Zadková či Hajzlová.

Jsou jména i příjmení, která k sobě sedí, jiná jsou jako pěst na oko. Třeba jména seriálových hrdinek. Ale to zde několikrát bylo.

„Co je po jméně? Co růží zvou i zváno jinak, vonělo by stejně.“
William Shakespeare

Ale možná by to viděl jinak, kdyby žil u nás a všímal si, jak se třeba děti vysmívají kamarádovi ve škole, když se jim jeho jméno či příjmení nelíbí. Ale někdy to pokračuje i v dospělosti.

Jenže držitelé za své jméno nemohou … Ale mělo by platit, že čistému vše čisté …

Haló, dobrý den, u telefonu Pošta… byli byste překvapeni? I to se může stát. Nebo jindy můžete být překvapeni, že uslyšíte. Skočdopole.

Kepler

Josif Vissarionovič, Adolf, Milouš nebo Miloš. To už radši Hurvínek.

Kelt

Jméno je jen několik písmen v jednom nebo více slovech. V určité době je aktuální jinak neutrální. Je to módní záležitost a díky sdělovacím prostředkům jsou některá jména in nebo out. Dnes se nepozastavujeme nad jmény , které se používaly před 500 lety, za pár let to bude stejné. A každý se může dát přejmenovat za určitý poplatek.

12sipetr

Uvedu příklady: Tomáš Blbý, Prokop Dveře, Blanka Panenská…

anonym

Rolex Lakatoš

N!kto

Pokud by šlo o křestní, bylo by k nesnesení Evžénie, Květoslava a podobná dnes už méně používaná jména…