Spartaboy

Jak byste řídili firmu? Šlo by vám jen o peníze, jak to většinou bývá? Nebo to tak aspoň vypadá, až to bije do očí.

Šetřili byste peníze tím že byste na dabing filmů a seriálů zaplatili levné dabéry a pak to lidem klidně nabízeli ať se na to dívají a platí a říkali byste si ať se teda ti hloupí američani učí česky? Pardon vlastně češi anglicky promiňte. Dávali byste do obchodů potraviny horší kvality a nahnilé ovoce a zeleninu? Zdražili byste zboží o 40 procent pak jej zlevnili o 50 procent a napsali na něj sleva 70 procent? Dávali byste do elektroniky kurvítka? Dávali byste do pečiva éčko získané z kopyt a rohů zvířat nebo i vlasů od lidí? Dávali byste do smlouvy u operačního systému od vaší firmy ujednání že můžete v budoucnu mazat data uživatelů? Je toho více o čem bych mohl psát ale není to oficiálně prokázané nebo aspoň vám to neřeknou na rovinu ve zprávách jako například odposlouchávání u chytrých televizorů Samsung jak tvrdí wikileaks. Nebo Big Pharma. Ale spousta z toho snad už ani není jen o penězích.

Nejlepší odpověď
mosoj

Ano, šlo by mně jenom o zisk. Nakonec je to povinnost v podnikání. Od zisku se odvíjí všechno ostatní. Otázka je hatla patla, kvalita , zisk, morálka, spekulace, závist atp.

Další odpovědi
Kepler

Jako majitel firmy bych si byl vědom, že jejím nejlepším kapitálem jsou kvalitní zaměstnanci a podle toho bych je taky platil. Dále bych dával důraz na kvalitu produktů. Tím se liší Bentley od Fiatu. Ti, co takové základní věci nechápou, jsou jen obyčejní ignoranti, nebo krátkodobí zlatokopové.

Mc Merkurion

… jestliže bych řídil firmu, musím upřednostnit zisk, až budu majitelem, mohu si dělat co budu chtít (když najdu někoho, kdo mne bude dotovat) … ty určitě budeš patřit mezi ty chytrý, kteří kupují kvalitní bioprodukty a nešetří korunu: https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/je-nejaka-moznost-jak-pouzivat-na-televizi-funkci-zpetneho-shlednuti-bez-nutnosti-platit-si-internet

Dochy

Bohužel ředitel firmy musí (v zákonných mezích) řešit přežití firmy. V technologiích to v současné době znamená, že na trh se dostávají „polotovary“ protože nikdo si časově nemůže dovolit dostatečné testování a kvalitní vývoj. Pokud by ten čas obětoval, předběhne ho konkurence a až tato firma uvede svůj dokonalý výrobek na trh, trh už bude nasycen těmi konkurenčními zmetky (zmetek tentokrát není urážka konkurence, ale označení kvality výrobku) poskytujícími stejné funkce jen holt třeba s vyšší mírou chyb.

(Osobně jsem zatím idealista co považuje za ostudu uvést na trh nedokonalý výrobek, ale také nejsem šéfem firmy)

ivzez

Při řízení firmy by mi šlo o to řídit prosperující firmu.
To znamená nepodvádět a nešidit.

elkon

Pokud chceš, aby firma přinášela zisk, nemůžeš něco jen maskovat, ale firma musí fungovat.