Avatar uživatele
Kelt

Jak byste řešili tuto situaci, problém?

Určíte si určité cíle, že se například naučíte jazyk, nebo něco jiného, že se budete vzdělávat, cvičit atd zkrátka si stanovíte několik bodů, které chcete každý den dodržovat. Vydržíta tak první den, možná druhý, ale třetí den se něčemu věnujete více a nezbude Vám čas na některou aktivitu ten samý den. Můžete to samozřejmě dohnat další den, ale vždy bude váhat mezi tím, co dělat dále, co nedělat. Budete brát postupem času důležitost některých věcí jinak, než na začátku. Po čase zjistíte, že jste z daných věci vydrželi u jedné, u dvou nebo vůbec. Máte z toho špatné pocity. Možná chcete toho hodně za krátkou dobu. Uděláte si rozvrh, kdy se budete konkrétní věci věnovat, ale můžete mít náladu, čas a podmínky, že se některému tématu začnete věnovat jindy a pak Vám nezbude čas na jiné. Prosím tedy o Vaše rady. Jak postupovat v případě, že bych měl něco dělat, ale nechce se mi. Jak se donutit, jak nemít pocit, že jsem nezvládl , nestihnul A, B, když jsem zvládnul, C atd.
Každý, kdo bude odpovídat, je samozřejmě jiný než já a má jiné zkušenosti, ale třeba se u někoho něco osvědčilo. Třeba odměňovat se nebo se trestat, zapisovat si činnost atd. Děkuji za odpovědi.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? gagaga, petra15 před 3701 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
NikkiHeat

Myslím, že se v tom moc pitváš. Lepší je dělat jednu nebo dvě věci pořádně než deset věcí na nic. Existuje na to jedno přísloví : lepší vědět o hovně všechno než o všem vědět hovno.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Nedávat si možná tak vysoké cíle. Pokud ano, tak důkladně zvážit jejich náročnost i v návaznosti na svůj čas. Další věcí je důslednost . Nikdo ti neporadí jak to udlat když se ti nechce. To musíš sama.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Pokud něco chceš, tak to snad děláš, ne? – tak jaképak „nucení se“?
A pokud to skutečně dělat nechceš a takové cíle si stanovuješ jen pro oko (nebo že bys ´měl´) – stanov si cíle reálněji…
😉

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Irisa

Znám jednu knížku, prý je dobrá, ještě jsem nestihla vyzkoušet:
http://knihy.he­ureka.cz/konec-prokrastinace-petr-ludwig/

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
petra15

Moc pekna otazka–kam na to chodis ?
Jsem rada, ze na ni nemusim odpovedet… Sla bych do detailu a zase by mi bylo neco vytykano…Videla bych to totiz mojema ocima, bylo by to o vuli, f........ a n..........., u mne to funguje…:)

před 3701 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gagaga

misto aby jste si pomahal, tak si mozna ublizujete
pripada mi to, ze by jste byl ve stresu
tak jak tak .kdyz splnite co chcete, budete " vyrizenej " z toho vseho, co jste stacil ..
kdyz nestihnete, budete vyrizenej zase z toho, ze jste nestacil ..
chce to ze vseho trochu ubrat ..nestresovat se..

  • iv-

před 3701 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek