Avatar uživatele
anonym

Jak byste reagovali v této situaci?

Jste muž a večeříte v luxusní restauraci s krásnou ženou. Objednáte to nejlepší z nabízeného menu daného podniku. Když dojde ovšem na placení, žena zcela vážně nabídne, že vše zaplatí. Na této nabídce posléze trvá. Jak se zachováte? I z pohledu etikety.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? aliendrone před 1451 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Navrhnu tedy kompromis půl na půl.

Rozhodující by bylo, kdo koho do té restaurace pozval. Platit by měl ten, kdo pozval.

Upravil/a: Kepler

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Pokusím se ji slušně přesvědčit, že útratu beru opravdu na sebe.

Špatná anketa, chybí jiná možnost. Neni vše černo- bílé. Vždy záleží na konkrétní situaci. Samozřejmě v takovémto případě by měl platit muž, žena by zase měla nechat za sebe zaplatit. Známe však všechny vazby, co tomu předcházelo, a co ženu k takovému postoji vede?

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
zjentek

Budu reagovat jinak, tak že .....

V tomto případě zaplatím, aniž bych s ní o tom diskutoval (bohužel pro ni (;). To nejlepší z nabízeného menu jsem zde vybíral já a cena by dámě tudíž mohla bez ohledu na její přesvědčení zakroutit pamcemi u nohou, které by se na základě nepředpokládaných výdajů později nemusely vůbec roztáhnout.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aliendrone

Budu reagovat jinak, tak že .....

O tomhle nebudu vůbec diskutovat, zaplatím a basta, ať si říká co chce. Pokud bude frfňat dál, pošlu ji do hajzlu, bo s feministickými nanynkami se nemá cenu zahazovat. :)

Musím popravdě ale uznat, že na večeři jsem kupodivu ženou nikdy pozván nebyl (myslím nepracovně). Na kdeco ANO, na sportovní či kulturní akce (s tím, že už měla lístky), dokonce rovnou „přímo na věc“, ale na večeři kua NIKDY! :o Fakticky nevím proč, přitom stolování do mě mutti nacepovala, když chci, tak se umím i kulturně chovat, takže ostudu nedělám. Myslím. ;) :D :D

Je tu ještě někdo, koho ženská nepozvala na VEČEŘI do restaurace? (nikoliv obchodní jednání, ale osobní zájem myslím) Nebo jsem ZASE aliendrone? ;) :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Tomík1236547

Budu reagovat jinak, tak že .....

Žena by neměla platit já kdybych byl dospelej tak bych zaplatil všechno já

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kryšpín

Budu reagovat jinak, tak že .....

Pokud by to byla záletnice od prachatého mužíka, tak jí nebudu přesvědčovat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Ametyst

Budu reagovat jinak, tak že .....

Využiji této příležitosti k dalšímu pozvání, kdy útrata bude na mně.

Upravil/a: Ametyst

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
aliendrone

Ametyst>>> Bez urážky, ale záminka jak stehno. Když bude chtít přijít, přijde i tak a když ne, tak ji ani TROJITÁ večeře nepřesvědčí. Podle mě. Možná to bude působit genderově vyváženě, ale za ten pocit sudu sám před sebou to nestojí, to zaprvé, druhak ať je již dnes zvykem cokoliv, tak stejně budete vypadat jako škrt. Nikdy neuděláte nejlepší první dojem napodruhé. ;) :)

před 1451 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Kepler: Řekněme, že muž pozval ženu na schůzku.

před 1451 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

V tom případě bych trval na svém, že to zatáhnu sám. Pokud by byla neoblomná, tak bych radši moc netlačil na pilu a bylo by to fifty fifty. Některé ženské mají pocit, že by se příliš zavázaly.

před 1451 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Jojo, zlatá střední cesta. Sice jsem se s tím už setkal, ale vždy mě to překvapuje.

před 1451 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek