Korialis

Jak byste přeložili tento citát?

„The song of the piano is a discourse, the song of the cello is an elegy, the song of the guitar is a song.“

Děkuji.

Nejlepší odpověď
Lamalam

Velice volně přeloženo by to mohlo být takhle:

Hra klavíru je rozhovor, hra čela je elegie, hra kytary je píseň.

Další odpovědi
quentos

ad Lamalam, tak nějak, jen discourse bych zde spíše přeložil jako „proslov“ a elegy jako „chvalozpěv“.
Doplňuji:
VelkejDídí: pardon, máte pravdu, to jsem si poplet. Odliv mozku po obědě :{))>

VelkejDíDí

quentos: já myslela, že je elegy/elegie znamená žalozpěv(y)? Viz. např. Tyrolské elegie od Borovského