Jojomi

Jak byste přeložili hlavní město do angličtiny?

the main city or the capital city???

Nejlepší odpověď
Lamalam

Běžně se používá výraz „capital“.

Další odpovědi
quentos

Capital. main city rozhodně ne, to je doslovizmus. Jinak stačilo zadat sem, tady to mají jako vzabu a není to špatnej slovník: http://slovnik­.seznam.cz/cz-en/word/?q=hlav­n%C3%AD&id=S-UCXoLNe4E=&su­gid=MeoF6Bixv4Q=&sug­word=hlave%C5%88

Reezo

v obouch případěch pochopí co myslíš.

MK44

Ono záleží, co se myslí.

Oficiální hlavní město státu, provincie, tedy takové, kde sídlí správní orgány, jako jsou například Praha, Bratislava, Vídeň je „the capital“. The capital of Germany is Berlin.

Hlavní město nějaké oblasti ve významu nejvýznamnější město populačně, ekonomicky apod. ale nikoli sídlo správy regionu pak může být „main city“. The main city of New York State is New York City but it is not its capital.