Toruk

Jak byste popsali význam slova GALANTNÍ?

Např. když žena řekne o muží, že je galantní.
Doplňuji:
Dalo by se tedy říct, že je to muž pozorný, vnímavý a vstřícný k ženě? A jak je to s tou uhlazeností? Je to zásadní element? Uhlazenost a móda jdou poněkud mimo mě. Asi proto jsem se o to slovo nikdy moc nezajímal. Ale kdyby byly rozhodující ty prvky co zmiňuje Hanulka- s tím problém nemám.

Nejlepší odpověď
hanulka11

má vytříbené vystupování, je ohleduplný zvláště k ženám, pomůže jim s oblečením pláště či jim přisune židli v restauraci, podrží dveře, zkrátka je ......galantní

Další odpovědi
dědapetr

Uhlazený ve společenském styku s ženami,dvorný a pozorný.

pokazdejinak

jen doplním hanulku a dědupetra, že galantní je sice vstřícný a dvorný, ale pozor – nesmí být vlezlý :) prostě ženu respektuje…
s módou to nemá moc společného, samozřejmě galantní může být i šupák ve špinavých hadrech, ale to si té jeho galantnosti žena vůbec nemusí všimnout :) myslím, že čisté, slušné oblečení stačí