jak byste popsali kavovou lzicku?

potrebovala bych vedet, jak posat kavovou lzicku.dekuji

Nejlepší odpověď
Lencis

Nástroj sloužící k nabírání potravy (např. dezertů ap.) a jejímu transportu do úst, dále k míchání a ochutnávání čaje, kávy nebo jiných horkých nápojů a také jako víceúčelová pomůcka v kuchyni.

Základní tvar lžíce je mělká oválná miska, z níž vybíhá mírně šikmo nahoru rukojeť. Tvar jak misky, tak rukojeti může být různý, rukojeť bývá často zdobena. Rozmanitý je rovněž materiál: v minulosti nejhojněji používané dřevo, později cín či luxusnější stříbro nebo jeho slitiny (alpaka) či (v nejvyšších vrstvách společnosti) dokonce zlato. V minulém století bylo rozšířené používání hliníku a v druhé polovině století i plastu, současně se rozšířilo i používání nerezové oceli; tento materiál je v současnosti nejpoužívanější.

Obsah kávové nebo taktéž čakové lžičky je 5–7 mililitrů (podle velikosti)