FlAsh_7

Jak byste počítali XP? (viz popisek)

Dobrý den, někde jsem našel myšlenku, ve které se za nějaké úkoly (cvičení, čtení apod.) připisovaly XPéčka. Ptám se, kolik XP byste za každé tyto úkoly dali? Za kolik byste dali další levely a jak byste to obecně počítali vy?

Nejlepší odpověď
aliendrone

Proč vymýšlet vymyšlené? Pravidla AD&D jsou tu už desítky let, mnohokrát zkoušená, tudíž perfektně vybalancovaná. Nebojako v praxi? Cvičením nezískáváš XP ani levely, nýbrž kondici, čtením vzdělání (pokud nečteš zrovna bulvár apod.), takže tě moc nechápu. :)

Další odpovědi
anonym

Zajímavý koncept … ale jo proč ne , mohla by to být pro generaci která vyrůstá na RPG hrách docela vzpruha a motivace se snažit 🙂

Určitě by se dala převzít pravidla AD&D který v charakteristice a dílčím hodnocení zkušeností a dovedností postav zachází docela daleko a mají to už skvěle propracované. Student by měl u svého charakteru v databázi školy holy nějaké vlastnosti (sílu, agilitu, odolnost a inteligenci, protože na škole ale nejde zachycení bojových dovedností zřejmě by bylo vhodné je přepracovat na technické dovednosti, umělecké cítění, logika, a tak podobně…), jednotlivé předměty by pak v rámci udělování známek přidávaly určité XP body k těmto dovednostem. Pokud by škola nad tím dokázala postavit i herní prostředí ve kterém by se nasbírané vlastnosti daly zužitkovat v rámci multiplayeru zřejmě by to nebyla vůbec špatná motivace pro studenty ty dobré známky sbírat. …

Na druhou stranu by to ale zřejmě ztroskotalo na to, že škola dobré MMORPG vytvořit prostě nedokáže a i kdyby dokázala studenti by stejně preferovali hraní takových, ve kterých levelují jen za to že mečem buší do kostlivců než aby se cokoliv museli učit 🙂

Přesto ale nápad zajímavý. Za epxerimentální rozpracování by to stálo.

Kelt

Co jste četl a kde? Jaké úkoly byly plněny a jak byly hodnoceny? A když byly nějak hodnoceny, proč bych to měl měnit, když je to nastavené?

anonym

Možná jsem úplně nepochopil ten záměr … Ty chceš přidělovat XP body (zřejmě v rámci pravidel AD&D, které takto číselně popisují charakter a dovednosti postav) přesně za co ? Za plnění úkolů ve školních předmětech ? Za školní známky a domácí práce ? Tak je to myšleno ? … A pokud ano kde by pak takto pracně vypilovaná postava měla být využitelná aby to fungovalo jako motivace ?