IQ tykve

Jak byste oslovili policistu ve službě, ale neznáte jeho příjmení i hodnost ?!

Doplňuji:
Stala se mi taková věc. policie ČR zastavovala projíždějící auta a já jsem uvízl v jejich sítí. Byl jsem třetí v pořadí a tak jsem oslovil dva policisty: chlapi, chvátám do práce a tak mě proklepněte jako prvního a jeden z nich mi řekl: jsme příslušníci policie české republiky a ne nějací chlapi! Za zlatých časů jsem je oslovoval : soudruzi!

Nejlepší odpověď
bolak

pane generále (tím nic nezkazíš)
Doplňuji:
tak v tom případě měla přijít okamžitá odpověď: „..tak pokud ani jeden z vás není chlap, tak to se vám pánové ze srdce omlouvám..“

Další odpovědi
iceT

Pane policisto
Doplňuji:
Mě prve napadlo napsat Pane policajt,jak to říkala babka v Kameňákově co chlastala modrou vodu…

gepik

Třeba i jen PANE, tím se taky nic nezkazí.
Doplňuji:
Tak, jak to popisuješ, by asi žádné oslovení nepomohlo. Chtěli ukázat svoje povýšenecké a arogantní chování vůči „obyčejným“ lidem.

terry

Záleží také na tom, co potřebuješ. Když se ptáš někoho cizího na ulici, kolik je hodin, také neříkáš paní nebo pane, ale hned se ptáš.
Někdy není nutné oslovovat, stačí se hned ptát.
Např, Dobrý den, prosím, nevíte .......
Doplňuji:
Tak to bych asi řekla jen, prosím, múžete mě zkontrolovat dřív, jdu do práce.
Stejně záleží na lidech. Jen někteří jsou normální 🙂

marci1

Pane policisto.

Braník

Dobrý den

Sarrow

Nijak…
Dobrý den, potřeboval bych…
(Pane) prosím vás, potřeboval bych…

Damiana

Já benga oslovuji zásadně pane inspektore, ještě se nebránili.

autacek

Když jsou dva, jsou to orgáni, když je jeden, je to orgán ;o), stejně jako za starých časů SNB.

nonnel

Já bych jej oslovil pane majore. Tím nikoho neurazíš a jemu to zalichotí a třeba i očko přimhouří. Ovšem nesmí to být generál nebo ještě něco vyššího.