krvson

Jak byste obložili venkovní boudu? OSB, nebo 0,8mm plechem? Co vydrží dýl?

Potřebuji obložit venkovní boudu, která je izolovaná a zevnitř jsou palubky, ale nevím, co dát zvenku… jestli plech, nebo OSB, nebo nějaký materiál s cenou do 200 Kč/metr čtvereční

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
Kepler

osb desky

Anketa je zbytečná a navíc špatná. Nenabízí jinou možnost – nepoužil bych ani jedno, jak z důvodu trvanlivosti, tak i vzhledu. Existuje spousta plastových desek viz https://search­.seznam.cz/?q=plas­tov%C3%A9+des­ky&oq=plastov%C3%A9+des­ky&aq=-1&sourceid=szn-HP&su=k&sgId=­NjA1Mzc4MiAxNjAz­MjE3MDEwLjAxOQ%3D%3D Jsou estetické, bezúdržbové a mají prakticky neomezenou životnost.

Další odpovědi
nyjono

osb desky

Za mně ani jedno.
Taky nevíme kde bouda stojí, jestli je trochu chráněná, na jak dlouho, jestli má trochu vypadat, jestli a jak bude ,ožnost údržby atd atd.,

https://search­.seznam.cz/?q=plas­tov%C3%A9+obkla­dov%C3%A9+pane­ly&oq=plastov%C3%A9+ob­kla&aq=1&source­id=szn-HP&thru=sug&s­Id=d3PE15FcdQZUN­G54cN17&sgId=NjMzOD­gzIDE2MDMyMjIz­MDkuODk0

cukrar

plech

OSB desky nejsou na konečnou povrchovou úpravu vhodné, plech musí být na něčem připevněn, takže rošt, zkuste se podívat po deskách Cetris.
Špatnou anketu zrušte.

Hufnágl

osb desky

Pokud by bouda měla mít i vzhled, použil bych OSB a její povrch natřel kvalitním nátěrem, kterých je na trhu spousta.

Midoc

osb desky

Boudu obložit zase palubkama.
Natřít ji kvalitním nátěrem.

Mc Merkurion

plech

… ošetřenej plech, OSB deska vydrží jednu zímu, větší plískanice a můžeš si vzít smetáček a lopatku a smíst, co zbude …
… volil bych nějakej trapézovej plech nebo něco podobnýho …, jo, taky ji můžeš vohodit …

paul1

osb desky

V sousední ulici mají původní betonovou garáž obloženou OSB deskami natřenými něčím podobným jako mořidlo, či lazura, deska je částečně prosvítající, světle hnědé barvy a vypadá to celkem schopně. Doplnili to olištováním tmavější barvy. Vypadá to lépe než původní betonové stěny, ty byly už flekaté a částečně narušené.

elkon

Záleží, kde se bouda nachází a k jakému účelu.