marci1

Jak byste nově pojmenovali naši měnu „korunu“, když už dávno nejsme monarchií?

Kdysi se uvažovalo i o těchto názvech: lev, hřivna, řepa, říp, denár, rašín, groš, frank nebo sokol (u sokolu se plánovalo, že se bude dělit na deset drápků a sto brků.) 🙂
http://www.ces­katelevize.cz/ct24/e­konomika/1039218-misto-koruny-mohli-cesi-platit-repou-nebo-sokolem

Obr.: https://pixaba­y.com/cs/bankov­ky-pouk%C3%A1zky-podnik%C3%A1n%C3%AD-pen%C3%ADze-82948/

Nejlepší odpověď
Anikitos

Nechal bych korunu a vrátil bych monarchii.. :'D
Je zajímavé, že i když máme republiku, ústava ČR začíná:
”My, občané České republiky v Čechách, na Moravě a ve Slezsku,
v čase obnovy samostatného českého státu,
věrni všem dobrým tradicím dávné státnosti zemí Koruny české…” – to je docela kec ta věrnost tradici a Koruně České.. -_-

A na bankovky, bych dal jiné osobnosti než např. Emu Destinnovou nebo Palackého. Karel IV., Přemysl Otakar (I. i II.), Rudolf II., Valdštejn, Komenský – Ti by tam měli být. :D

Další odpovědi
Drap

Nijak. Nechal bych stále korunu.

Kepler

Mně by se líbil bohém v hodnotě 50 dnešních korun, dělený na sto škudlíků. Šampus by byl za 4 bohémy a suchý rohlík za 4 škudlíky. No nebylo by to půvabné?

Brblal

Dnes o tom mluvili v TV, říkali tam názvy měn a ukazovali zlatou korunu kterou odlili (je obrovská a je ze zlata) má hodnotu 1 milión Kč.

zjentek

Jak? Šel bych do eura!