Kelt

Jak byste nazvali tuto situaci?

Jeden kolega napsal co se děje v práci, co musí dělat, odměny a pod a přestože oznámil skutečnost, tak byl propuštěn. Na jednu stranu se oháníme výroky o demokracii, etickém kodexu a pod, ale realita je jiná. Otázkou je, zda by obdobná situace např. v USA se vyřešila jinak. Co na to říkáte? A jak to nazvat? Děkuji.

Nejlepší odpověď
elkon

Je to úplně v pořádku. My jsme také měli v pracovní smlouvě určitá pravidla (např. nezveřejňování výše platu, pracovní zařazení a pod.) A porušení pravidel (oboustranně) by bylo bráno jako porušení pracovní kázně a následovala by výpověď. Není to nic nového, ale běžný postup.

Další odpovědi
hapiky

Nespravedlnost v odměňování byla, je a bude. Námitky na hodnocení by měl každý řešit osobně tzv.mezi čtyřma očima s vedením nebo managementem. Bohužel často dostává odpověď: Když se ti to nelíbí…
Dávno, když jsem ještě býval zaměstnanec, tak se nám jeden spoluzaměstnanec smál: Já nemusím to a to a mám víc než Vy. Po změně majitele vyletěl mezi prvníma.

Dochy

Někteří podepisují mlčenlivost…

  1. jednak o té práci, kde přílišná ukecanost v některých oborech může ohrozit kolegy, nebo může ohrozit podnik ekonomicky
  2. O odměnách, kde zaměstnavatel bere sjednané podmínky jako víceméně obchodní tajemství (i vyplácená mzda je víceméně výsledkem obchodního jednání mezi zaměstnancem a zaměstnavatelem a zaměstnavatel nepotřebuje slyšet argumenty „proč já mám jen… když on má…“ – takže to může brát tak, že i ukecanost v tomto směru jej ekonomicky poškozuje)

Pravidla by měla být jasně sepsána buď v pracovní smlouvě, nebo v kolektivní smlouvě (ev. odpovídajícím navazujícím dokumentu, se kterým je zaměstnanec obeznámen před podpisem smlouvy)

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.