Ella

Jak byste napsali tato dvě spojení? Nemůžu se rozhodnout…

Píšu smlouvu o vypořádání majetku a pořád nemůžu přijít jak správně napsat tyhle dvě spojení:
„na Obecním úřadu“ nebo „na Obecním úřadě“?
a pak:
„na Lánech“ nebo „v Lánech“?

Děkuji za pomoc
Doplňuji:
quentos: Takže nejlepší by bylo napsat „na Obedním úřadě Lány“ je to tak? a vyhnula bych se tak předložce, protože u nás se právě říká „na Lánech“ =)

Díky pánové! =)

Nejlepší odpověď
chudst

„V Lanech“. A je jedno, jestli na obecnim „hradu“ nebo „hrade“.

Další odpovědi
quentos

častěji se píše „na úřadě“ – podle vzoru hrad, „na hradě“. Připomeňme ale také, že pokud obecní úřad blíže nespecifikujete (např. Obecní úřad Batňovice), pak se spojení „obecní úřad“ píše s malým o.

Osobně bych spíše napsal „v Lánech“, předložka „na“ je ustálená jen s několika málo zeměpisnými místy.
Doplňuji:
jo, to bude vůbec nejlepší ;{)>