FlAsh_7

Jak byste jednoduše vysvětlili „hyperfokální vzdálenost“?

Nejlepší odpověď
dubraro

Je to vzdálenost, na kterou je-li zaostřeno při určité cloně, pak bude obraz ostrý až po nekonečno.

Další odpovědi
mosoj

Bez znalosti, ohniskové vzdálenosti, clonového čísla a hloubky ostrosti, to těžko pochopíš.
https://www.fo­toradce.cz/kra­jinarska-fotografie-hyperfokalni-vzdalenost

Kepler

Hyper = nad, za, fokus = ohnisko. U fotografování ale mluvíme spíše o hloubce ostrosti, než o ohnisku. Je-li fotografovaný předmět dál, než je rozsah ostrosti („ohnisko“), je rozmazaný. Hloubka ostrosti je tím větší, čím větší je zvolená clona.

Edison

Už ses na to ptal!! Je to nastavení clony a zaostření objektivu takovým způsobem, kdy od určité vzdálenosti je vše ostré. Hledej kalkulačky hloubky ostrosti.

mosoj

Keplere vševěde. Hloubka ostrosti není hyperfokální vzdálenost. Dále hloubka ostrosti je závislá na cloně a ohniskové vzdálenosti. Nikoliv jenom na jednom!!