yuko

Jak byste jednoduše odstranili ze smetáku deratizační lepidlo na hlodavce?

Jak byste jednoduše odstranili deratizačnil lepidlo na hlodavce ze smetáku?

Tak, aby byl smeták znovu použitelný.

Nejlepší odpověď
cochee

Nemám sice tušení, co je to deratizační lepidlo, ale vím naprosto jistě, že odstranění obecného lepidla na chlupech smetáku bude vyžadovat koupel celého smetáku v několika litrech (!) rozpouštědla s naprosto nejistým výsledkem a navíc, má-li smeták chlupy nebo tělo ze syntetických vláken/plastu, hrozí, že rozpouštědlo rozpustí nebo alespoň naruší i je. Smeták bych za těchto okolností vyhodil a pořídil nový…

Další odpovědi
Kepler

Zřejmě technickým benzínem. Překlad v odkazu je sice legrační, v životě bych nechytal své ratolesti lepidlem 🙂
https://www.lev­nepostriky.cz/pri­pravky.proti.hlo­davcum/ratrap­.lepidlo

ivzez

Já bych smeták s lepidlem vyhradila na myši (tam, kde se objevila jedna, se
brzy objeví další), koupila nový a hledala bych, kudy se tam ta myš dostala…

mosoj

Umyj ho celý v teplé vodě. Nepíšeš typ lepidla. Likvidace a hygienický postup je zajisté popsán v návodu k použití. Zcela určitě půjde o vodou rozpustné lepidlo. U nás se toxická deratizační lepidla nesmí používat, tedy ani prodávat!!

yuko

RaTrap lepidlo naneste na hrubý papír, karton, dřevěné došticky nebo na jiný rovný a plochý nosný podklad. Odporúčame minimálně na plochu 20 × 20 cm. Takto vytvořenou pascu položte na místo, kde se pohybují myš, ratolest nebo lezúci hmyz. V případě zalepení se může lehce odstranit technickým benzínem

Upozornění

Na území České republiky se produkt nesmí používat na likvidaci a odchyt hlodavců.

Na těch stránkách jsem byla, technického benzínu jsem si nevšimla. Ale legrační je popis, jak lepidlo na nejen hlodavce použít, ale vlastně se nesmí na likvidaci hlodavců používat. Tak proč se to prodává?

Kepler

Nesmí se používat na území ČR, protože jde o nehumánní zabíjení s dlouhým utrpením hlodavce. Chov hospodářských zvířat, kruté zacházení s nimi je v pořádku, protože se poslanci zřejmě nehodlají připravit o masíčko za levný peníz, i když se v poslanecké restauraci stravují za dvacku. Smeták na myšku taky humánnější, je to rychlé.

yuko

Bylo to rychlé a bez lepidla. Asi se tu dostala omylem 🙂
O lepidle jsem nevěděla. Pokud se na území ČR nesmí používat, proč se na územi ČR vyrábí a prodává, to nechápu. No, nejsem teď na území ČR, ale v zemi EU. Kdysi jsme měli na chatě takovou tu klícku, myš do ní vlezla a ven už to nešlo. Pak jsme ji vypustili z klícky a sousedova kočka měla masíčko a bez námahy.

cochee

Lepidlo se tu prodává, protože slouží i k jiným účelům (odchyt hmyzu).

yuko

K otázce: to se tak prostě stalo. Kde se vzala, tu se vzala myška. A já myšku v apartmánu nechci. Majitel mi dal jakési lepidlo na hlodavce. Že se prý myška přilepí. Tak jsem dala trochu lepidla na kus papíru. Jenže chudák myška to schytala dříve smetákem než lepidlem. Jen to lepidlo je teď na tom smetáku. Tak ho zkusím namočit do horké vody s nějakým saponátem a uvidím. Já si pamatuji jen pasti na myši. Takže už nejsou jen mucholapky, ale i myšolapky 🙂

mosoj

Uvidíš, že to tou teplou vodou se saponátem půjde.