joe779

Jak byste do angličtiny přeložili slovo “čmoud” z Vodního světa a co vůbec znamená?

Nejlepší odpověď
annas

Pokud jste viděl film, vyplývá to z něj, kdo jsou čmoudi.,

„Čmoudi (v originále Smokers) – piráti, kteří žijí na vraku tankeru Valdez, jehož pohon už nefunguje, takže musí k pohybu lodě používat vesla. Nazývají se takto kvůli kouři, který vytváří používáním nafty, např. ve vodních skútrech“ atd.

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Vodn%C3%AD_sv%C­4%9Bt

Další odpovědi
Edison

To asi nejlíp zjistíš, když si ten film pustíš v originále. Takže ono jde o to, že by s e v tomto případě nemělo překládat do angličtiny, ale ověřit si, jak je to v angličtině a jak to správně / vhodně přeložit do češtiny. To Ti pak i napoví, co to vlastně má znamenat.

Kepler

Do angličtiny doslova nepřeložitelné. Znamená to „ten, co vypouští kouř spalováním fosilních paliv“ Nevím, jak to znělo v originále, ale český volný překlad mi přijde velmi dobrý. Když ta angličtina je tak chudá…