Bobek 2

Jak byste definovali sudoběžník?

Nejlepší odpověď
Kepler

Sudokopytník, který rád běhá.

Další odpovědi
annas

Sice trochu nezvyklé fórum, ale najdete specifické vysvětlení.

https://www.o­sacr.cz/2017/02/­25/jak-nebyt-za-kreacionistu-aneb-odmitaji-mi-odpovedet-takze-mam-pravdu/

„Běží li lichoběžník příliš rychle, může u něj dojít i ke ztrátě céčka?
Stane li se z lichoběžníka lihoběžník, dokáže i poté běžet rovně?
Existuje li lichoběžník, znamená to, že existuje i sudoběžník?
Pak ovšem vyvstává otázka, kam vlastně běží sudoběžník?
Je sudoběžníkem i sudokopytník, pokud se rozeběhne?
Má skutečně sudokopytník kopyta ve tvaru soudků?
Co prosím o soudcích sudokopytníků soudíte?
Jsou sudokopytníci soudci Knihy soudců?
Není řešení těchto otázek důležitější,
než furt rozebírat nějakého Boha?
Není on nakonec oním Bohem
nějaký úplně obyčejný
SUDOKOPYTNÍK?“
18. 3. 2017 Foxy

Kelt

Příkladem je obdélník a zvláštním případem je čtverec Snad bychom mohli uvažovat i o kosodélníku a kosočtverci. Ale sudoběžník se neujal.

EKSOT123

Nevím, jestli to ještě existuje, ale v Liberci bývala soutěž v běhu se soudkem piva nahoru na Ještěd. (Krom toho myslím ještě 24 hodinovka pořád nahoru na ještěd a dolů k lanovce. Nejlepší to dali víc jak 20 krát.

Hufnágl

Opak lichoběžníku, tedy pokud sudoběžník existuje, že?!

EKSOT123

Když už jsem to nakousl, tady je jeden z odkazů na ten závod se sudy. Celková hmotnost velkého sudu cca 63 kg. Nejlepší časy kolem 44 minut.
http://www.hor­skyspolek.cz/ak­tuality/162-zavody-ve-vynaseni-sudu-piva-na-jested-2018/
K té 24 hodinovce, pokud to ještě platí rekord z roku 2015, tak ho drží Radim Třešňák s 18 – ti výstupy a sestupy během 19 hodin. (Nemám přesně zjištěno, ale převýšení je 400–450 m a délka trasy 1200 –1500 m. Samotná lanovka má převýšení 402 m a přímá vzdálenost dolní a horní stanice je 1188 m. Závod je ale myslím až nahoru k věži. )