štamgast

Jak byste definovali hrdost?

Něco jsem našel na webu, ale každý říká něco jínýho.
Je hrdost pozitivní nebo negativní vlastnost? Třeba i ve srovnání s pýchou.

Odpovědi
marci1

„Hrdost je uznávání relativnosti vlastní osobnosti a zdůrazňování jen některých jejích stránek (na rozdíl od pýchy , která je absolutizací našeho já ). Osobní hrdost je vědomí vlastní důstojnosti a vlastní ceny; je to účinný motiv řízení .“ 🙂
Wiki.sk

gecco

Hrdost je odůvodněná, pýcha je jen pózou…
Ovšem obé může vést k i negativním důsledkům – podle mne nelze jednoznačně určit, zda jsou tyto vlastnosti pozitivní či negativní…

jamar28

Hrdost je svým způsobem oprávněná pýcha, je to sebevědomí a vědomí vlastní ceny. Vlastnost je to pozitivní.

orwell

Já mám taky svoji hrdost. Jsem do všeho hr a pak najednou dost!