Kelt

Jak byste charakterizovali takové jednání lidí?

Jan Hus, Jan Žiška a jiní slavní hrdinové, považovali za nejvyšší hodnotu pravdu. Ale jaká je skutečnost? Nějaký politik něco řekne a hned se najde spousta takových, kteří mají nahrávky , filmy, svědky, že skutečnost je zcela jiná. Teď se jedná třeba o Babiše, ale není první ani poslední v tomto systému. Je to boj o moc? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Drap

To jsou novodobí hrdinové, za mrzký peníz jsou všeho schopni.

Další odpovědi
orwell

Samozřejmě se jedná o bezskrupulózní boj o moc. Ono to v minulých dobách nebylo o moc lepší, jen ty dnešní technické šmírovací prostředky poskytují dříve netušené možnosti. Pokud bych (čistě teoreticky) vstoupil do vysoké politiky, musím počítat s tím, že od té chvíle budu sledován s celou svou rodinou a všemi, se kterými se budu stýkat. Napíchnutý telefon je jen taková malá „pozornost“ a úplná samozřejmost. Nechápu, že s tím někdo z vyšších pater nepočítá a pak se rozčiluje. Přetáčení skutečnosti o 180° je zcela běžné, výklad zákonů – jak se to hodí. Osobně nevěřím ani v nezmanipulované volby ve Francii a obávám se podobného osudu i u nás. Doporučoval bych pouze lístečky a krabičky, tj. bez účasti počítačů. A při sčítání hlasů tvrdá vzájemná kontrola členů volebních komisí, evidence počtu hlasů,… Pak by snad bylo možné volebnímu výsledku tak nějak věřit.
To, jak se dnes pracuje na odstranění Zemana, je do očí bijící. Babiš je jen takový zástupný problém hodící se k zahánění prezidenta do kouta. Vyčkává se na jeho sebemenší chybu, zaváhání a pak bude následovat tvrdý nekompromisní útok. Jelikož účel světí prostředky a drtivá většina našich politiků má kachní žaludky, dočkáme se ještě mnoha nechutností. Myslím si, že tento proces je pečlivě plánován, řízen a sledován odborníky z jisté země, kterou netřeba jmenovat.

Kepler

No, zrovna Žižka mezi hrdiny moc nepatřil, jeho vojska s oblibou drancovala, ale to už je fuk: historie se neptá.
Samozřejmě jde o moc a účel světí prostředky. Když je někdo někomu nepohodlný, tak se sebere co nejvíc špíny a nakydá se na toho, co ho ohrožuje na moci. To už je u nás taková tradice. Jestli ta špína je pravda nebo ne, to je vedlejší. V civilizovaném světě když už se nějaká aféra provalí, tak politik se přizná a sám automaticky od korýtka odejde. Aspoň tolik cti jim zůstává. U nás nikoliv.