Kryšpín

Jak bylo řešeno napadení učitele žákem zákl. školy v době normalizovaného socialismu?

Bylo to časté, neb vyjímečné ale s ohledem k nízkému věku se to těžko řeší. Mohl dát učitel žáku pohlavek?

Nejlepší odpověď
Drap

Pamatuji si dobře kde nejen napadení, ale i neposlušnost a nepozornost se řešili dobře mířenou fackou učitele a vždy to pomohlo okamžitě. Nikdo z žáků si nedovolil svěřit se doma rodičům že dostal pár facek, protože doma by mu přidali. Za celou mou školní docházku neznám případ napadení učitele.

Další odpovědi
Funna

napadení učitele žákem?…nevím o tom, že by se něco takového dělo, bralo se, že učitel má pravdu…a pohlavek dát sice nemohl, ale i kdyby dal a dítě by si doma stěžovalo, dostalo by nejspíš další od rodiče se slovy, že si ho určitě zasloužilo…to co se děje dneska bylo nemyslitelné…no jo no, vivat demokracie, kterou si půlka lidí plete s anarchií…

elkon

Bylo to vyjímečné, děti i rodiče měli k učitelům respekt. To nebylo jako dnes, kdy rodič místo aby si dítko doma „zpracoval“, hned běží do školy nadávat učiteli. Když něco učitel řekl, tak to platilo. Málokdy někdo o jeho slovech pochyboval. Samozřejmě, že se grázlové také našli, pak to řešila škola s rodiči. Myslím, že rodiče někdy sami řekli učiteli, když bude ten náš kluk zlobit, klidně mu pohlavek dejte. A je to tak, že když třeba dítě přineslo poznámku, dostalo doma „sekec“, protože se učiteli věřilo.

Kazatel

To se mohlo stát, u etnika dnes hájeného, i občas stalo. Jenže tenkrát, šup s ním do polepšovny.

marci1

Takovýto „bijec“ by skončil v polepšovně.