jak byli lidé spaseni než Ježíš zemřel za naše hříchy?

Nejlepší odpověď
annas

Ježíš přišel na svět pro to, aby zemřel za všechny hříchy světa.
Před jeho ukřižováním a vzkříšením lidé věřili, že bude soudit živé i mrtvé. Bůh otec, Bůh syn a Duch svatý (to, jehož prostřednictvím věříme) – trojjediná podoba Boha. Takže lidé podlehli různým zjevením, tomu, co jim slíbil Bůh. Spaseni měli být po smrti, takže čekali, že přijde Spasitel …

Další odpovědi
anonym

Spravedliví (proroci), ti kteří věřili že přijde Spasitel, ti byli spaseni. Ostatní ne, museli čekat.