Kryšpín

Jak byla silná polská armáda před okupací s Německem?

Polská armáda dle mého odhadu musela být kvalitně vyzbrojena v roce 1939, když byla napadena Německem, Slovenskem a Sovětským Svazem, jaké měla opevnění, výzbroj, tanky, letectvo, zajisté lepší než Československo, a nekapitulovalo ani před Německem ani před Sovětským Svazem, možná se pouze vzdala Varšava.

Nejlepší odpověď
Lamalam

1 milion vojáků v 39 divizích (plánovaný stav po mobilizaci 1,35 milionu), cca 900 tanků (převážně lehkých a tančíků), 4300 děl a houfnic a kolem 1120 letadel různých typů.

zdroje:
valka.cz
panzernet.net
fronta.cz
palba.cz