Jak bychom si,my věčně nespokojení,před­stavovali?

vládu,vládu této země? Ať vládne kdokoli,pořád je to pro znalce špatně.Ideální by byla vláda,kde by byl premiér Mirek Dušín a ministři jeho chlapci.
Jsem si celkem jistý,že po nějaké době by byli kritizováni úplně stejně. A asi oprávněně,protože mechanizmus funguje tak,že se z každých Rychlých Šípů stane Bratrstvo kočičí pracky.
Lidé jsou prostě TAKOVÍ. A politici,to je vůbec sorta dost specifických bytostí.S odolným žaludkem.
Nakonec – nikdo nikomu nebrání,aby se zvedl z gauče a šel to těm nemožným Kalouskům vytmavit.
Doplňuji:
Nakonec dělat aktivně politiku,to není rozsudek na doživotí. Každý může odejít.

Nejlepší odpověď
anonym

velmi obtížná otázka … nechávám bez odpovědi i když jsem tu něco sepisoval, nelze to obsáhnout všechno, jedná se bohužel o příliš komplexní problematiku ve které si svoji roli sehraje matematicka presnost, rozum, strategie i populismus, účelový kalkul a marketing, manipulace, podvody, pomluvy i vice ci mene opravnene kauzy kterymi nas krmi bulvar, v jednom kotli se tu misi zajmy sobestacnych lidi i tech kteri sobestacni byt nechteji nebo neumeji, zajem podnikatelu na bohatych statnich zakazkach i tech kterym se jezi vlasy na hlave kdyz slysi slova „regulace“, „korupce“, „dluh“ a „chybou urednika jsme prisli o 10 miliard“ … je to chaos ve kterém se správná objektivní odpověď ztrácí.

mozna by problem dokazala resit rostoucí uroven vzdelani a snaha do problematiky skutecne videt (ne jen rozumovat u piva nad titulky blesku a protahovat různá jména slovním bahnem)

Další odpovědi
kapka

Asi vím, proč tu dnes tato otázka je. Včera jsme tu trochu rýpali do politiků…
Vaše otázka je trochu námět na slohové cvičení, ale GeOrge to shrnul moc hezky.
Já určitě nejsem žádný politolog, ale kdosi mě nedávno donutil vyhledat si na netu něco o stavu demokracie u nás a řeknu Vám, žádná sláva.
A také vím, jak se rozčiluje manžel, který patří do té skupiny lidí, jak uvádí GeOrge, kterým je proti srsti, někomu dlužit a podobně. Celý život vyrábí kvalitní výrobky, tedy může být spokojený, že je užitečný pro společnost. Na sebe dělá více jak deset let. Když si něco zkazí nebo se něco zvrtne, jak nemá, tak si také sám nese následky. Nežije si nad poměry a musí často řešit problémy s neplatiči, protože dost lidí má za to, že je přednější koupit si nejdřív nové auto a jet na dovolenou a pak možná i zbyde na platbu, která vyloženě nehoří.
A takový člověk se má koukat s klidem na to, jak někdo nesmyslně manipuluje s penězi daňových poplatníků a nic mu za průšvihy nehrozí? A na to, jak je stát benevolentní k dlužníkům a malých živnostníků se v ničem nezastane? Prostě nemá pocit, že by si ho stát nějak vážil za to, že nikdy nečerpal žádnou podporu a místo toho se o sebe celý život stará sám.
Teď přišel při povodni na čas o dílnu a je poprvé v životě na pracáku a je z toho celý špatný.
Já už budu končit nebo se ještě rozčílím, jak se stát, z pohledu lidí tady, laxně postavil k povodním. A co tady plácal Klaus v Chrastavě na náměstí, tím u mě naprosto skončil.

pondělí

je to zcela jednoduché ,jako v všech demokratických zemích,což u nás není a tím myslím i občany,
PROSTĚ KDO JE MILIONÁŘ A NEBO MÁ MZDU VĚTŠÍ NEŽ 50:000,–kč,TAK TEN VOLÍ PRAVICOVÉ STRANY,TEN CO POTŘEBUJE PRÁCI A BYDLENÍ A UŽIVIT RODINU A DOŽÍT SE DŮCHODU A NEPLATIL DOKTORY,TAK TEN VOLÍ LEVICOVÉ STRANY,tak to běží všude,kdežto u nás se volí podle kravaty,nebo obličeje a pak se brečí,…

BIGFOOT

JEDINÁ SPRÁVNÁ VLÁDA PRO LIDI JE „TEOKRACIE“

Zdroj: BIGFOOT