nikkiss

Jak bych měla začít s motorsportem ?

Je mi už 16 let ale od mala je můj velký sen závodit jenže nikdy jsem neměla příležitost. Jak mám tedy začít teď a co by mi pomohlo ?

Odpovědi
elkon

To záleží kterému motorsportu se chceš věnovat. V každém případě, je to finančně velmi drahá záležitost. Pro závody na uzavřeném okruhu nepotřebuješ řidičák.

da ny

Je ti teprve 16 let.
Na rychlá kola budeš potřebovat řidičský průkaz.
Na „sport“ budeš vlastníkem (rodiče) rychlých kol a na F1 to určitě nebude 😉
Pokud máš silné finanční zázemí, či sponzory, až budeš mít ŘP, můžeš to zkusit.
Někteří začínají v raném dětství, pod dohledem rodičů, v klubech třeba od 5 let.