Jak bych měla postupovat při autonehodě v zahraničí?

Chystáme se jet na dovolenou vlastním autem a preventivně by mě zajímalo, jak se člověk má chovat a co má dělat při autonehodě v cizí zemi?

Odpovědi
aneli27

Pokud by nastala situace, že nedošlo k tragické autonehodě a byli byste schopni minimálně zavolat, prvním krokem je kontaktovat policii, která automaticky kontaktuje záchrannou službu. Potom případně zavolat asistenční službu příslušné pojišťovny a následně v případě nutnosti situaci konzultovat s místně příslušným zastupitelským úřadem ČR. Podrobnější informace zveřejňuje Ministerstvo zahraničních věcí ČR na www.mzv.cz.

petrdostal

Ahoj, doporučuju přečíst tento článek – https://www.top-pojisteni.cz/po­jistovaci-poradna/novinky-ze-sveta-pojisteni/jak-postupovat-pri-nehode-v-zahranici . My jsme si ho nastudovali před první cestou do zahraničí. Člověk nikdy neví, co se stane a v případě nehody je lepší vědět co a jak. Samozřejmě doufám, že se nám nikdy nic nestane.