pn65

Jak bych měl řešit tuto situaci s bankou?

Banka mě poslala výpověď ohledně spořícího účtu, bohůžel tento účet je zablokován exekucí, takže vlastně nevím jak mám postupovat, jestli to náhodou není trestné, i když si myslím, že asi ne.

Na Exekutorském úřadě jsem už sepsal papír, že tento účet není mnou využíván a že tam tedy nespořím žádné peníze, ale samozřejmě exekutor zamítl a blokuje vesele dále, takže asi ho budu muset zrušit až zaplatím exekuci a na účtě mě budou naskakovat další penále za nevyužívání, máte někdo zkušenosti?

Děkuji za odpovědi.

Odpovědi
ivzez

Účet by mělo být možné zrušit i v případě,
že jej obstavil exekutor (alespoň donedávna
to možné bylo).

Nevím o zákoně, který by občanům nařizoval
mít účet, o který nestojí.

Možnost dát výpověď byste měl mít i Vy,
míním účet vypovědět a zrušit úplně.