Jak bych měl ochránit TV v chalupě na samotě?

Jsem na konci vedení a může se vyskytovat jak přepětí, tak i kolísání napětí. Bude mít vliv vypnutá elektřina v době nepřítomnosti? A jak vstup signálu ze satelitu? Děkuji.

Odpovědi
kodl67

Vliv na co?? Jestli myslíš na funkci zootechnika, tak nikoliv…
Nechápu zadání otázky

mosoj

Proti úderu blesku ti může, ale většinou nepomůže nic.
Vše odpojit a ani to by v některých případech nemuselo pomoci.

Dochy

Piš otázky pořádně. Pokud budeš mít vypnutou elektriku, tak je jedno, jestli je na vedení nějaké přepětí nebo kolísání.
Při zapnuté elektrice:

  • Proudová ochrana? Pokud myslíš proudový chránič, pak ten chrání před úrazem či dalšími škodami v případě poruchy. Nechrání před účinky kolísání napětí.
  • Přepěťová ochrana: Ta umí chránit před přepětím v síti. Ale nepočítej s tím, že Tě ochrání na 100% (nikdy nebudeš mít jistotu že se nic nestane). A hlavně musí být dobře navržená. Pokud myslíš, že koupíš prodlužku s vestavěnou přepěťovou ochranou a budeš za vodou, mýlíš se.

tforro

Před přepětím a podpětím dobře poslouží UPS záložní zdroj.

Zdroj: https://www.al­za.cz/zalozni-zdroje/klasicke-ups/18848533.htm#f&cst=0­&pg=1&pn=1&sc=560

lexx

1.) moderní TV běžně snáší napájení AC 200–300V
2.) Ty necháváš v nepřítomnosti obsluhy TV zapojený v sítí ? to není dobrý nápad, takových požárů už bylo…

anonym

kodl67: myslel jsem, jestli např. přepěťová, nebo proudová ochrana uchrání TV před poškozením v době nepřítomnosti v objektu, tedy vypnuté elektřině.

kodl67

No když bude vypnutá elertrika tak co chceš teda uchraňovat??Když vypneš hl.jistič,tak ti tam do vedení může jít kolik chce voltů a spotřebičům to bude jedno,páč do nich nic nepůjde.Nebo jsem opět něco nepochopil?

anonym

kodl67: Myslel jsem třeba indukcí při úderu blesku v blízkém okolí. Jinak omluva za neodborné vyjadřování..

Dochy

Při úderu blesku v blízkém okolí se může stát prakticky cokoli. Pokud chceš zajistit spotřebiče, tak vypnout hlavní přívod A všechny (nebo alespoň ty citlivější) spotřebiče vytáhnout ze zásuvky, šňůru pokud možno stáhnout a položit/pověsit co nejblíže spotřebiči. Jakýkoli někam natažený drát může při blízkém úderu zafungovat jako přijímací anténa…

anonym

Děkuji všem a zdravím!