Rokio

Jak bych já Rokio měl zabránit mísení ras s bílou rasou?

Podle mě je to nechutné. Zároveň jsem proti diskriminaci. Černoši, asiaté i australané by měli mít stejná práva jako běloši, ale nesmí s bělochy mísit.

Zde uvádím důvod. Pokud existuje reinkarnace, po smrti by byla větší šance narodit se jako míšenec. A co ti nenarození? Co když někteří nechtějí být míšenci, ale narodit se s neposkvrněnou krví? Co pak?

Nejlepší odpověď
JežíšKristus

§ 402
Apartheid a diskriminace skupiny lidí
(1) Kdo uplatňuje apartheid nebo rasovou, etnickou, národnostní, náboženskou nebo třídní segregaci nebo jinou podobnou diskriminaci skupiny lidí, bude potrestán odnětím svobody na pět až dvanáct let.
(2) Odnětím svobody na deset až dvacet let nebo výjimečným trestem bude pachatel potrestán,

  1. uvrhne-li činem uvedeným v odstavci 1 takovou skupinu lidí do těžkých životních podmínek, nebo
  2. vystaví-li takovým činem takovou skupinu lidí nelidskému nebo ponižujícímu zacházení.

(3) Příprava je trestná.
§ 403
Založení, podpora a propagace hnutí směřujícího k potlačení práv a svobod člověka
(1) Kdo založí, podporuje nebo propaguje hnutí, které prokazatelně směřuje k potlačení práv a svobod člověka, nebo hlásá rasovou, etnickou, národnostní, náboženskou či třídní zášť nebo zášť vůči jiné skupině osob, bude potrestán odnětím svobody na jeden rok až pět let.
(2) Odnětím svobody na tři léta až deset let bude pachatel potrestán,

  1. spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 tiskem, filmem, rozhlasem, televizí, veřejně přístupnou počítačovou sítí nebo jiným podobně účinným způsobem,
  2. spáchá-li takový čin jako člen organizované skupiny,
  3. spáchá-li takový čin jako voják, nebo
  4. spáchá-li takový čin za stavu ohrožení státu nebo za válečného stavu.

(3) Příprava je trestná.
§ 404
Projev sympatií k hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka
Kdo veřejně projevuje sympatie k hnutí uvedenému v § 403 odst. 1, bude potrestán odnětím svobody na šest měsíců až tři léta.

Další odpovědi
Arne1

Máš jedinečnou možnost – nikdy neobcuj se ženami jiné rasy. Tím zajistíš že tvé děti nebudou míšenci, půjdeš příkladem ostatním.

Dochy

Podle mně je nechutné lidi rozdělovat na bílé, černé, růžové a jiné. Trochu mi vadí masivní stěhování národů a kultur, ale jednotlivci ať si dělají co chtějí (v rámci zákona a kulturních zvyklostí)

Tabea

Tvoje premisa už je vlastně zavádějící, protože už jsme dávno míšenci, jen to třeba není tolik vidět. Popírání této skutečnosti vedlo k negativním událostem minulého století.

Doplnění: Už by ses fakt mě zamyslet, jestli je tohle trollení, tak příšerné.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Pepa25

V otázce je logický nesmysl: " jsem proti diskriminaci" x „rasy se nesmí mísit“. Tím jednoznačně zavádíte diskriminaci na zákaldě rasy a jste rasista jak vyšitý ☹
Mmch nechápu, že trolící otázky jsou smazané a rasistická tu zůstane?

Tabea

Každý člověk, bez ohledu na pohlaví nebo etnikum, má svobodné právo vybrat si, s kým chce žít, s kým chce mít děti. Na tohle se dělala studie – systémový nátlak v obou směrech je špatný, reflektujme osobní (subjektivní) svobodu a právo rozhodnout se dle svých představ.

Jiří Krčka

Dám Vám příklad;Pan Jarda si vezme za manželku cikánku nebo černožku.Nikdo už neřekne:Jó myslíš Jardu ale toje ten,co má za manželku tu cikánku-černožku.Ztěchto manželství jsou hezké děti ale pro černé jsou málo černí,pro bílé platí totéž obráceně.Mám toto v rodině.JK

Dochy

Tak mulatky většinou vypadaj docela k světu. Já bych to podporoval 😉