Seznam.cz

Jak by zněly housle se strunami z klavíru?

Odpovědi
anonym

Jako klavír se strunami od houslí- strašně!

petra15

Struny z klavíru by se daly dát na kytaru, ale ne na housle, nebot ty mají ty struny obalované…ale klavír né…(ale pekná otázka)

honza19hk

to zkus.

Kelt

Struny na klavíru jsou napínány větší silou než struny na houslích, takže za prvé by housle praskly. Dále na klavíru se struny rozeznívají po dopadu kladívka, na housle se hraje smyčcem. Každý typ je z jiného materiálu a má jiné vlastnosti. Odborník by to neudělal, kulturní omezenec by to ani nepoznal. Ale určitě by to neznělo jako nejlepší Stradivárky.