bolak

Jak by vypadala na Měsíci jízda na kole?

Šlo by to vůbec?

Odpovědi
anonym

Čistě teoreticky (netuším, jak se na bicyklu jezdí ve skafandru) by to šlo – musel bys mít nějaké širší pneu (aby se kola příliš nebořila) a musel bys ´styl´ jízdy přizpůsobit faktu, že zatímco hybnost (setrvačnost) je stejná jako na Zemi, gravitační síla (tedy ta, která ti umožňuje kontaktem s povrchem (tělesa) zrychlovat či brzdit, je cca šestinová… Nepřítomnost atmosféry by naopak ´ubrala´ polovinu problémů pozemského cyklisty, který ví, že ´vždy je to do kopce a proti větru´…
😉

Kelt

Newtonovy zákony platí všude, musel bys vyřešit problémy s jinou atmosférou a přitažlivostí, Pokud by se Ti podařilo šlapat, rychlost by závisela na tom, s jakou frekvencí by jsi šlapal. Skafandr by tě možná omezoval, možná jiný povrch by vyžadoval jiné pneumatiky, konečně na Měsíci jezdil Lunochod, takže se tam jezdit dá. Kdybys spadl, bude Tě to bolet 6 krát méně díky gravitaci.

Kat ka Suky

Zajímavě.....

knedlik123

No, nedavno jsem tam byl, a dalo se jezdit skoro jako na Marsu, cili rychleji nez na Zemi, i pady byly mnohem mekci.