Baron_X

Jak by vypadala kapka vody, kdyby neexistovalo povrchové napětí?

Nejlepší odpověď
mosoj

Na první pohled nijak. Jenom by neochotně nebo vůbec nevytvářela kapky a trochu jiným způsobem by tekla. Více by se rozlévala po ploše.
Povrchovým napětí je nazývána zvýšená soudržnost molekul vody mezi kapalným a plynným prostředím, tedy zejména na hladině vody. Plná sklenice by dříve přetekla a neumožnilo by to život některého vodního hmyzu, který povrchového napětí vody využívá k pohybu po hladině na vodní blance, která je přímým důsledkem zvýšené soudržnosti molekul tedy povrchového napětí.

Další odpovědi
poa.li

Řekl bych, že by se ani neutvořila – nedržela by pohromadě.