Jak by vypadal svět z pohledu koloniální říše v 21. století?

Zajímalo by mě, jak by dnes asi vypadal svět a státy a jaká by byla ekonomika států které kdysi patřily pod Španělské impérium/Britské impérium/Fran­couzské impérium/Portu­galské impérium/. Děkuji.

Odpovědi
autacek

Koloniální říše EU 21. století ti jako vzor nestačí ? Chudší součásti kolonie jsou drancovány těmi silnějšími, jen metody se od dřívějších staletí změnily.

Kepler

To by asi zajímalo více lidí, včetně mě. Dnes už něco jako koloniální politika neexistuje, ale myslím si, že by spolupráce různých bývalých koloniálních zemí s bývalými kolonialisty mohla vypadat jinak. Bohužel si většinou dost dobře nedokážou vládnout ve vlastní zemi.