hapiky

Jak by vypadal svět, kdyby v USA ve volbách zvítězila Komunistická strana?

Vím, že je to téměř či naprosto nemožné, ale na to se neptám, ani na komentáře kdyby chyby apod. Když připustím, že zázraky se dějí, jaké by byly potom následky, nejen v USA, ale i ve světě. Čínská či S.Korejská vláda by asi dostala kompletně mrtvičku?

Nejlepší odpověď
Kepler

Pánbůhsnámiaz­lépryč! To by bylo něco jako předzvěst Apokalypsy. Nejspíš bych křičel: „Zastavte svět, já chci vystoupit!“.

Další odpovědi
NoFear

Je to nemožné, jak píšeš.
Mají tam fakt hodně komunistických-socialistických stran a to je jejich problém, každá je trochu jiná, všechny nejednotné, malé a s žádnou podporou.
Kdyby vyhráli, tak prostě máme na světě o komunistický/to­talitní stát navíc. Amerika má ve světě největší vliv, tak si umíš představit, co by se pak dělo s různými světovými organizacemi, s kinematografií atd. Všechno drastické pozměněno nebo zrušeno. Propagace komunismu/soci­alismu do světa.
Ale nedojde k tomu. Není to absolutně možné. Amerika už je nastavená ktomu, aby tam komunisti nemohli převzít moc, tím že by vyhráli ve volbách. (Ale neplatí to pro diktaturu jednotlivce, to se s klidem stát může).

Nechápu, proč ještě komunismus není všude na světě zakázán. Stejný nesmysl a zvěrstvo jako fašismus (s tím rozdílem, že když se fašismus uzákonil jako nelegální a nelidský, tak totéž se v tu dobu nehodilo udělat s komunismem/so­cialismem. A SSSR pomáhalo nacismus/Hitlera porazit, což taky přispělo k tomu, aby nebyl zakázán v jiných zemích… jakoby měl snad Stalin na výběr bojovat s Hitlerem a jakoby to snad dělal s dobroty srdce nebo kvůli tomu, aby bojoval vyloženě proti této ideologii a jejím zvěrstvům).

Mr. Marek

Otřáslo by to spravedlností a svobodným systémem, na kterém je eurozóna původnè založena.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.