Boy 13

Jak by to vypadalo v ČR, kdyby měla 100 miliónů obyvatel?

Jelikož je ščítání lidu, tak mě jen tak napadlo, jak by to vypadalo v naší republice, kdyby místo dosavadních cca 10,5 miliónů obyvatel při rozloze 78.866 km2 měla 100 miliónů obyvatel. Bylo by tu ,,místo" Napadlo mi to i pro srovnání např s Austrálií ta má cca 25 miliónů obyvatel (téměř jeden a půlkrát než ČR) ale má neuvěřitelnou rozlohu 7.692.024 km². Díky za Vaše názory a úvahy.

Odpovědi
Ametyst

Určitě by hodně lidí emigrovalo do zahraničí. Nebyl by problém s pracovní silou a bylo by zbytečné dovážet cizince. Nejspíš by se stavěly výškové domy a cena za m2 by byla vysoká. Parkování by byl neskutečný problém a vláda by se zaměřila na posílení veřejné dopravy. Potraviny by se vymýšlely v laboratoři ještě víc než je tomu dnes.

Pepa25

Desetkrát vyšší hustota zalidnění (tzn. 1300 obvyvatel / km2 místo 130) je nereálná, to by fakticky znamenalo jedno město vedle druhého a nedostatek zemědělské půdy. Velmi hustě zalidnění jsou Tchaj-van nebo Jižní Korea, ale i ty dosahují jen cca 500 – 600, v Evropě Benelux (300 – 400)

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Seznam_st%C3%A1­t%C5%AF_sv%C4%9Bta_po­dle_hustoty_za­lidn%C4%9Bn%C3%­AD

Kelt

Tak by se postavilo pár mrakodrapů, nějaké úpravy měst. Zvedla by se hustota obyvatel. Myslíš, že nás bude tolik? Tak když to přijdou emigranti, tak je to možné.

Dochy

Dost by to zlikvidovalo naše prostředí. Také jsme alespoň z podstatné části zemědělci a při takovém rozvoji bychom asi o velkou část zemědělských ploch přišli a museli bychom dovážet.

pozn.: 25 mil. není jeden a půlkrát 10 mil. Neplést s ustáleným (z pohledu logiky zavádějícím) obratem „jednou tolik“ pro dvojnásobek.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.