Jak by to bylo s vytvořenými modely lidí?

Zákon nedovoluje shromažďovat informace/foto­grafie/… o lidech bez svolení atd. Když však vytvořím 3D model dle fotografie, mohu jej postavit do jakékoliv situace a kdekoliv vystavit? (neuvedu-li jméno atp.)

Nejlepší odpověď
setapouch

Viz § 84 NOZ – § 84
Zachytit jakýmkoli způsobem podobu člověka tak, aby podle zobrazení bylo možné určit jeho totožnost, je možné jen s jeho svolením.

Doplňuji:
briketka10: Po smrti člověka se může ochrany jeho osobnosti domáhat kterákoli z osob jemu blízkých. Viz § 82, odst. 2 NOZ. A muzea za toto platí.

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/obcansky-zakonik/cast1h2d2­.aspx

Další odpovědi
briketka10

no nevím, jak by se k tomuto zákonu stavěly osoby
dávno zemřelé podle nichž jsou vymodelované sochy
z vosku a celé muzeum voskových figurin ? ty už asi
nikomu svolení dávat nemusí že ?
Doplňuji:
tak toto jsem netušila :(