Lotr2008

Jak by šimpanzi reagovali v této situaci?

Kdybych k sobě zády sešil dva dospělé zdravé velice hladové šimpanze, kteří spolu už dlouho žijí tak, aby mohli oba pohybovat nohama a poté bych dal před prvního potravu a před druhého také potravu, jak by reagovali? Šel by jeden ke své potravě a druhý zase ke své, takže by se třeba museli dohodnout, k jaké potravě jít, nebo by se začali přetahovat, kam jít? A kdybych to dopadlo jako druhém případě a já to často opakoval, chtěli by se navzájem jednou zavraždit ?

Nejlepší odpověď
Gus_Fring

Milý Lotře,
máš zajímavé myšlenky, škoda jen, že upřednostňuješ fyziku. Přestože tato otázka se týká zoologie a etologie. Ikdyž je tato otázka trochu morbidní.
U slonů bylo zjištěno, že si dvojice pomáhá, aby získala potravu. Testy byly v zoo, respektive to testy nebyly. Ošetřovatelé chtěli totiž slony zahnat z výběhu a tak jim dali mimo výběh jídlo. Sloni tomu oba věnovali pozornost, ale pro jídlo přišel jen jeden a následně se vrátil. Poté si ho rozdělili.
Řekl bych, že šimpanzi budou minimálně na stejné úrovni jako sloni a budou tedy pracovat společně. Navíc se u šimpanzů ví, že dokáží lhát pro vlastní zisk. Přišla na to paní Goodallová.
Věnuj se radši zajímavějšímu oboru než je fyzika. Třeba právě zmíněné zologii.

Kepler

Gusi, jak se pozná, že šimpanz lže?