zjentek

Jak by se vám v ulicích líbila podobná móda? Není načase převzít některé styly od národů s jemnocitem pro rytmus a módu?

V tomto ohledu jsme mi Evropané někde sto let za opicama. Tak třeba kostým z Konga, viz obrázek. Sdílejte vaše postřehy a názory, jak by se vám móda líbila.

Zdroj: pixla.

Kultura a společnost- móda.

Nejlepší odpověď
annas

Myslím si, že dokonalá móda odhaluje krásu žen, nikoliv je samé.

Jak uvádí Jan Sobotka – „Ukázat se v plné kráse znamená ukázat se nahá, nebo v něčem od Versageho.“

https://books­.google.cz/bo­oks?id=aIVJDltCBGgC&pg­=PA27&dq=aforis­my+o+m%C3%B3d%C4%9B+Jan+­sobotka&hl=cs&sa=­X&ved=0ahUKEw­juqYb9z9fjAhXo­xaYKHaiUDwgQ6A­EIKTAA#v=onepa­ge&q=aforismy%20o%20m%C­3%B3d%C4%9B%20Jan%20so­botka&f=false"

--
Žena fotografii Je i není oblečená. Když tak do nočního klubu. . Jinak můžete vidět polooděné ženy na koupališti. ,. Ty sice nemají na sob tolik šperků, ale jen malé kousky oděvu.

Tam jde o přehlídky různých ženských tvarů i tváří. Kolika z nich byste doporučil toto „oblečení“.?

Pokud by ženy chodily takto spoře oděné, určitě by bylo víc dopravních nehod, řidiči by po nich koukali.

Jiná možnost , ženská přitažlivost by zevšedněla, nebo by si rozmohla závist. mezi ženami.

Další odpovědi
Arne1

No a co ti brání se takto vyparádit ?

Kepler

Tak tohle by opravdu každá ženská nosit nemohla. Velmi vhodné do harému, nebo do zábavných estrád typu Ein Kessel Puntek.

Rokio

Jsem pro, ale povinné by to bylo pouze pro ženy do pěta třiceti let.

elkon

Můžeš začít, když se ti tahle hrůza líbí. Uvidíš reakce, hned jak vylezeš na ulici.

led

Ide o oblečenie používané nie v bežnom živote, ale pri význačných udalostiach a slávnostiach. „civil“ je nepomerne jednoduchší a zahalenejší aj v dnešnej Afrike.
Ale nebojte sa, niektoré prvky boli a sú i v súčasnosti použité aj vo svetovej móde.

Frontinus

Móda je jen převažující náhled na to, co je zrovna „správné“ nosit", móda je vkus davu. Jen sebestředný hlupák může pokládat vlastní vkus za lepší než vkus jiný. Mně se například líbí (pánská) móda přelomu 19. a 20. století, ale to není důvod, abych ji pokládal za lepší nebo horší než dejme tomu subkulturu předražených pseudodřevorubců.

Tedy chceš nosit něco ujetého? Nos to a třeba inspiruješ další. Chceš, aby někdo něco nosil? Tak hledej, kdo by to nosil.

anonym

No, jenže on je to spíš evropský kostýmek který se snaží exotiku jenom imitovat. lidé v Kongu se oblékají ve skutečnosti spíš takto https://actua­lidadhumanita­ria.com/wp-content/upload­s/2017/11/RDCmi­licia.jpg nebo takto https://www.o­ikoumene.org/fr/press-centre/news/en-rdc-la-population-aspire-a-la-paix-affirment-les-eglises-congolaises/i­mage/image_vi­ew_fullscreen

Lilama

Mě by se tedy taková „móda“ do ulic nelíbila. Když si představím určité typy lidí, kteří už i tak někdy chodí více odhalení než je nutné a jde vidět více než chceme… tak říkám ne:) ale pokud chceš být první, proti gustu…

zjentek

@Kepler: Právěže každá… A povinně!

Kepler

Kdybys potřeboval občas hodit tyčku, tak jo. Rozhodně lepší, než emetika…