Ametyst

Jak by se vám líbilo uklánět se navzájem místo podání ruky?

Korejci, Japonci ap. mají tento zvyk zažitý. Zdá se mi uctivý, hygienický a užitečný. ( Je trapné, jak si naši politici před kamerami oťukávají lokty).

Nejlepší odpověď
Kepler

Lehká úklona, tak jako to dělají Japonci, se mi velmi líbí a považuji to za nejlepší projev úcty k druhému člověku. U Iniutů možná vzájemné šmrlání nosy je stejně přátelské ale trochu bych měl obavy ze vzájemné výměny soplíčků.

Další odpovědi
Viktorie II.

Bylo by to milé, ale u nás by se to neujalo. Co se mi líbí, když muž se lehce dotkne hřbetu podané ruky rty.

marci1

Líbilo. V Anglii před lety platilo, že když žena na ulici potkala muže, lehkou úklonou hlavy mu dala najevo, že ji smí pozdravit. Pán pak mohl přistoupit, sejmout klobouk a říct: good morning, madam. Teprve pak mu dáma odpověděla: good morning, sir.
Ten mírný úklon hlavy a úsměv používám i v případě, že potkám člověka, kterého jsem ten den již zdravila. 🙂

aliendrone

No baže, líbilo. Jenže už vidím těch boulí od sražených hlav, než se to dostatečně ujme a vychytá. ;) :D :D

led

Úklon hlavou má svoj vyjadrovací význam už od predhistorických čias. Ruky museli ostať vždy pripravené k použitiu v boji. Preto aj k pozdravu sa používal bezdotykový spôsob od úklonu hlavy až po klaňanie na kolenách. Aj samotný pozdrav hlavou s rukami pripaženými pri tele v spojení s úklonom mal niekoľko podôb a významov od ľahkého pozdravu vyššie postaveného, až po symbol podriadenosti so sklopeným pohľadom, ďakovný úklon s pohľadom z očí do očí, úklon rovnosti a prirodzene nemôžem zabudnúť aj na úklon zvádzací, erotický.
Je slušnosťou aj pre našinca na tento typ pozdravu odpovedať podobným spôsobom s pohľadom na pozdraveného. V žiadnom prípade sa nesmiete pri pozdrave vzájomne dotýkať rukami.

Dodatok špeciálne pre aliendrona:
pri zdravení musíte stáť aspoň meter od seba.
Je to bezpečnejšie pri mimovoľnom chŕlení ohňa z očí alebo úst. 🙂

aliendrone

led>>> Ó lasičko čarokrásná, jeden metr? To jsou VELKÉ požadavky, bo ani při sebeusilovnějším řvaní kapénky infekce strašlivého bububu Covidu NEDOLÉTNOU bezprostředně na zdravenou osobu. A chtít po ní, aby setrvala na místě tak dlouho, dokud je k ní vzduch nedonese v důsledku 2. termodynamického zákona… to už bych chtěl asi moc. :)

Ametyst

Příspěvek smazán administrátorem.

Pepa25

Trapné tady šířit takové hoaxy pod jinak zajímavou otázkou.

led

Ametyst, máte na mysli pozdrav „Ave Cézar“?