Avatar uživatele
Ametyst

Jak by se vám líbilo uklánět se navzájem místo podání ruky?

Korejci, Japonci ap. mají tento zvyk zažitý. Zdá se mi uctivý, hygienický a užitečný. ( Je trapné, jak si naši politici před kamerami oťukávají lokty).

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? Odpovědi.cz, marci1, Kepler, Rokio, aliendrone, Viktorie II. před 764 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Lehká úklona, tak jako to dělají Japonci, se mi velmi líbí a považuji to za nejlepší projev úcty k druhému člověku. U Iniutů možná vzájemné šmrlání nosy je stejně přátelské ale trochu bych měl obavy ze vzájemné výměny soplíčků.

Upravil/a: Kepler

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Viktorie II.

Bylo by to milé, ale u nás by se to neujalo. Co se mi líbí, když muž se lehce dotkne hřbetu podané ruky rty.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
marci1

Líbilo. V Anglii před lety platilo, že když žena na ulici potkala muže, lehkou úklonou hlavy mu dala najevo, že ji smí pozdravit. Pán pak mohl přistoupit, sejmout klobouk a říct: good morning, madam. Teprve pak mu dáma odpověděla: good morning, sir.
Ten mírný úklon hlavy a úsměv používám i v případě, že potkám člověka, kterého jsem ten den již zdravila. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aliendrone

No baže, líbilo. Jenže už vidím těch boulí od sražených hlav, než se to dostatečně ujme a vychytá. ;) :D :D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Úklon hlavou má svoj vyjadrovací význam už od predhistorických čias. Ruky museli ostať vždy pripravené k použitiu v boji. Preto aj k pozdravu sa používal bezdotykový spôsob od úklonu hlavy až po klaňanie na kolenách. Aj samotný pozdrav hlavou s rukami pripaženými pri tele v spojení s úklonom mal niekoľko podôb a významov od ľahkého pozdravu vyššie postaveného, až po symbol podriadenosti so sklopeným pohľadom, ďakovný úklon s pohľadom z očí do očí, úklon rovnosti a prirodzene nemôžem zabudnúť aj na úklon zvádzací, erotický.
Je slušnosťou aj pre našinca na tento typ pozdravu odpovedať podobným spôsobom s pohľadom na pozdraveného. V žiadnom prípade sa nesmiete pri pozdrave vzájomne dotýkať rukami.

Dodatok špeciálne pre aliendrona:
pri zdravení musíte stáť aspoň meter od seba.
Je to bezpečnejšie pri mimovoľnom chŕlení ohňa z očí alebo úst. 🙂

Upravil/a: led

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
aliendrone

led>>> Ó lasičko čarokrásná, jeden metr? To jsou VELKÉ požadavky, bo ani při sebeusilovnějším řvaní kapénky infekce strašlivého bububu Covidu NEDOLÉTNOU bezprostředně na zdravenou osobu. A chtít po ní, aby setrvala na místě tak dlouho, dokud je k ní vzduch nedonese v důsledku 2. termodynamického zákona… to už bych chtěl asi moc. :)

Avatar uživatele
Ametyst

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
Pepa25

Trapné tady šířit takové hoaxy pod jinak zajímavou otázkou.

Avatar uživatele
led

Ametyst, máte na mysli pozdrav „Ave Cézar“?

Nový příspěvek