Avatar uživatele
Zlatý

Jak by se vám líbil Petr Pavel jako prezident ČR?

Byl by lepší prezident, než Zeman?

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Líbil by se mi, je to chytrý, hezký a šaramantní muž, ale naštěstí má rozum, když říká: "Do politiky nechci, je kontaminovaná." :-))

https://www.denik.cz/…

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Pokročilý

Je to reprezentativní typ, ale neznám jeho názory. Moc se neprojevuje ve veřejném prostoru. Asi ví proč.


Avatar uživatele
Zlatý

NIkdo nevíme, jestli by byl lepší prezident než Zeman,
ale na známkách by vypadal perfektně.

Nesouhlasím s názorem, že jsme v minulých prezidentských volbách měli
na výběr z opravdu kvalitních kandidátů. Opravdu kvalitní tam bohužel nebyl
ani jeden. Proto lidé dali přednost „menšímu zlu“.


Avatar uživatele
Zlatý

Nelíbil. Nebyl by lepší prezident.


Avatar uživatele
Pokročilý

Já bych byl pro


Avatar uživatele
Stříbrný

Je to úplně jedno. Představ si, že za prezidenta nebo předsedu vlády bude dosazen někdo slušný poctivý a čestný, kdo je ochoten do úmoru dřít pro ostatní - co myslíš, že se stane? Ani kdyby se rozkrájel, tak NIC nezmění, jediné co ho čeká je NEÚSPĚCH!

Všichni ti Kalouskové, Babišové, Udženiji a ostatní šmejdští darmožrouti mu budou tak dlouho dávat stoličky, až ho zničí. Systém je prostě MOC SILNÝ na to, aby se dal zlepšit/reformovat jinak, než samopalem.

Navíc prezident je jen figurka (a všichni to dobře ví), která má pouze reprezentativní účely, tudíž pokud odmyslím kritéria marci1 (která jediná v případě českého prezidentství mají jakýs takýs smysl), je fuk, jestli tam je Pavel nebo Petr nebo Miloš. (i když v tomto směru mi Pavel přijde zachovalejší, než "Milošzombík") ;) :D :D


Avatar uživatele
Zlatý

Je spousta chytrých lidí kteří by se na ten post hodili ale do politiky nechtějí protože ta prostě zničí pověst, duši, iluze, poslední špetku víry v lidi jako takové. Jen málo z nich má na tohle odvahu. Z presidentských protikandidátů při posledních volbách by se mi na tom postu líbil prakticky kterýkoliv z nich právě s výjimkou Hynka, Hanniga a Zemana ... měli jsme ve volbách na výběr z opravdu kvalitních kandidátů. Jenže jaký národ, takový bude i president, na víc zjevně nemáme. Je zbytečné dumat nad tím, kdo jiný by tam mohl nebo měl být.


Avatar uživatele
Bronzový

Člověk,který přísahal věrnost socialismu, Varšavské smlouvě, KSČ, schvaloval okupaci 1968, chystal se jako příslušník ČSLA na válku se státy NATO, by se mi nelíbil.


Avatar uživatele
Zlatý

Fyzický výzor a reči nie sú všetko. Od dobrého politika sa vyžaduje viac.

Petr Pavel, nebol komunistom, ale členom KSČ. To je rozdiel. Komunista je človek, ktorý vyznáva komunistickú myšlienku, ktorý ňou žije. Člen akejkoľvek politickej strany môže byť buď vyznávajúci jej ídeu, alebo "filištínec" využívajúci silu politickej strany pre svoj prospech.
Odsudzovať človeka za jeho minulosť by mal len človek, ktorého minulosť bola nepoškvrnená rovnakým spôsobom. Mnoho odsudzujúcich výrokov v spoločnosti mi pripomína "filištíncov"
(filištínec znamená aj prefíkanec).


Avatar uživatele
Stříbrný

NE, protože to by komouš.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

led

Problém je, že mohí neuznávate dialektiku života, že človek môže vývojom dospieť a zmeniť svoje "detské" názory. Stále pozeráte na to, čo bolo, kto bol v čase minulom, ale už nie, čo je dnes, kto je v čase prítomnom. Hlavne vy starší, ktorí ste prežili svoj dospelý vývoj v čase pred rokom 1989. Ak bolo vtedy toľko ľudí proti vtedajšiemu zriadeniu, ako dnes (oni) tvrdia, je nepochopiteľné, že sa už dávno predtým nezrútilo. Ako to, že sa po roku 1968 obnovilo? Nevyhovárajte sa na rusov, ani na Rusov...

Avatar uživatele
Zlatý

ge0rge

navzdory tomu co jsem napsal, je ale velmi pravděpodobné že by Petr Pavel (ačkoliv ne optimální) stále byl lepším presidentem než Zeman - ono je totiž celkem jednoduché být o něco lepší, než ten nejhorší možný. Téměř vše Zeman vypustí z úst ať už vlastních či z ovčáčkovy oddané hlásné trouby je téměř pokaždé jen přehlídkou nadřazené blahosklonnosti a především naprosté neschopnosti hledat konstruktivní řešení a diskutovat o problémech tak aby jejich negativní dopady mohly časem ustoupit do pozadí (ne aby se z nich stal neocenitelný nástroj nekonečných politických výpadů). Pokud jste hledali člověka do mediálních šarvátek kde klíčovým nástrojem v diskusi je bonmot, pak jste našli toho pravého. Pokud jste však hledali státníka, který tuto zemi v jakémkoliv ohledu posune lepším směrem, tak to byl těžký přešlap.

Takže ano, klidně Petr Pavel, ale říkám to s vědomím že méně vhodný kandidát na té pozici vlastně ani být nemůže a stejně jako ze severního pólu vedou všechny cesty na jih, tak od pana Zemana vede jakákoliv volba k lepšímu presidentovi.

Avatar uživatele
Zlatý

ivzez

Zeman není nejhorší možný prezident, minimálně byl pro většinu voličů nejmenším zlem. (Nemyslím si, že by jej tolik voličů považovalo za nejlepšího.)

V předchozích funkcích působil sympaticky, je chytrý,
vzdělaný, ale to nic neříká o tom, jaký by byl prezident.
(Jaký by byl Petr Pavel prezident nevíte ani Vy.)

 

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 4764
Zlatý Drap 2942
Zlatý led 2089
Zlatý Kepler 1720
Zlatý marci1 1590
Zlatý ivzez 1299
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1236
Zlatý mosoj 952
Zlatý gecco 818

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.