Lgee

Jak by se to vyšetřovalo?

Pokud by se někdo když by Dana rodina byla na dovolené, vloupal do bytu (nepoškodil nic) nebo by od tud měl klíč, a místo toho aby něco odcizil pustil například vodu, televizi apod aby způsobil co největší škodu? Jak by to policie vyšetřovala?

PS: co největší škodu spotřebovanou vodou, elektřinou apod. Pokud by pachatel měl klíče a zjistilo by se to až za dlouhé týdny či měsíce pri vyúčtování.

Odpovědi
elkon

Vloupání + způsobená škoda.

zjentek

Co největší škodu? Tak pokud to tam například zapálíš tak určitě jako žhářství 🤷‍♂️

Jinak vloupání jak píše Elkon a později případný trest se bude odvíjet právě od výše způsobené škody. Toť názor právního laika.

paul1

Způsobená škoda se musí prokázat. A to by byl asi problém.

Kazatel

Neznám Dana, tak že těžko říct. Panečku, to je materiál, to je materiál.

Rokio

Při loupeži výše způsobené škody nehraje roli. Pořád je to loupež, a to je zvlášť závažný zločin.

Viktorie II.

Rokio, jsi si jistý, že jde v tomto případě o loupež?
http://zakony­.centrum.cz/tres­tni-zakonik/cast-2-hlava-2-dil-1-paragraf-173

Rokio

Viktorie: Aha. To mě nenapadlo.