Jak by se řešila vycházka uvedená v PN a víkendová propustka z nemocnice?

V současné době jsem hospitalizován a mám možnost víkendové propustky. V PN mám povolenou vycházku od 8–10 a od 14–18 hodin. Musím ji dodržovat i tehdy, když budu mít z nemocnice povolený volný víkend a PN má nemocnice?

ratava, PN nemocnice nevydává, pokud odcházím domů na propustku (vyjádření lékařky).
Není nahlášená má hospitalizace na OSSZ?

Nejlepší odpověď
ratava

Víkendová propustka z nemocnice znamená, že po určitou dobu budete doma, popř. na jiné adrese (doporučuji uvést při propouštění), ale stále v klidovém režimu s vycházkami dle povolení (pokud lékař neurčí/nenapíše jinak). PN byste měl mít u sebe pro případ kontroly… ať už se nacházíte kdekoliv…

doplnění:

  • já, když jsem šla předminulý rok z neschopenky do nemocnice a z nemocnice domů, měla jsem PN po celou dobu pobytu u sebe a nikomu jsem ji neodevzdávala, odevzdala jsem jen všechna předoperační vyšetření a pod.

    Nemocnice vám při víkendovém propuštění vydá doklad- propouštěcí zprávu, ale ani ta neopravňuje k jiným vycházkám, než je uvedeno v PN. Mně pouze v nemocnici doporučili upravit si dobu od-do na přijatelnější, aby mi nevycházela na pooperační kontroly… tu mi upravila lékařka, která PN vystavila.

Nahlášen na OSSZ (váše PN) nejspíš budete (kdyby ne, stačí v případě potřeby dodat potvrzení/ formulář o pobytu v nemocnici/ neschopenku a doručit ho na příslušný úřad), ale i tak- nebudete-li na uvedeném místě v neschopence v době mimo povolené vycházky bez pádného důvodu- vyšetření, lék. konzultace a pod., budete svou nepřítomnost muset nějak- při případné kontrole- odůvodnit… z nemocnice vás přeci nepustili pro to, abyste si trajdal po venku jak se vám zlíbí :o)

A jestli víte, že o víkendu budete jinde, než na adrese uvedené v PN, určitě to nahlašte… toto vám můžou změnit i v nemocnici… např. z důvodu, že na uvedené adrese se o vás nemá kdo postarat, lepší dostupnost a pod.

Další odpovědi
ivzez

I v době propustky z nemocnice je pacient povinen dodržovat léčebný režim.
Pokud musíte ven, pak doporučuji dodržet dobu vycházek.

briketka10

Zeptej se Tvého ošetřujícího lékaře
v nemocnici ten Ti poradí nejlépe.

anonym

Tu nejde o mém trajdání, ale o dobu odjezdu a návratu. Odjíždím v sobotu ráno v 8.00 a vracím se v NE do 20.00, tedy mimo povolené vycházky. To za prvé, a za druhé, pokud v nemocnici mám povolenou vycházku, můžu objekt opustit od 13.00 a návrat do 19 hodin. Tak teď nevím, co je směrodatné.

ratava

Doba odjezdu/ příjezdu se do vycházek nezapočítává (dobu odchodu příchodu máte zaznamenanou v propouštěcí zprávě, kterou obdržíte/ jste obdržel), stejně tak jako doba cesty k lékaři. Jen si ji nesmíte svévolně prodloužit (nákup, oběd v rest, kulturní zážitek a p.).

Vycházky v nemocnici udávají čas, po který smí pacienti opustit oddělení/ nemocnici v rámci nemocničního řádu. Ne všichni jsou na PN, někteří ji nemají. NŘ ne vždy koriguje povolené vycházky v PN. Vy, s vydanou neschopenkou, se řídíte tím, co je na ní napsáno. Tedy pro vás platí vycházky dle PN s ohledem na nemocniční řád. Nelze-li nemocnici opustit v době povolené vycházky, máte -bohužel- smůlu.

Např. v době absolutního zákazu vycházek v nemocnici pro vás povolené vycházky padají, v případě povolení opuštění nem. zařízení pouze odpoledne vám odpadají ranní vycházky, v případě možnosti odchodu od rána do večera vám neodpadne žádná…

Máte-li v prop.zprávě napsán návrat do 20.00, vrátíte se do uvedené hodiny, opět by vám cesta z domova do nemocnice neměla trvat nepřiměřeně dlouho…

anonym

Děkuji za vyčerpávající odpovědi. 🙂

ratava

:o) rádo se stalo… a přeji brzké uzdravení…

briketka10

Také jsem ležela ve špitále a měla to samé odjížděla jsem
na svátky do Brna a pustili mě na 3 dny bez problému nikde
jsem netrajdala 😁

briketka10

Já byla, tak ráda, popadla jsem berle a nikdo
mě tam 3 dny neviděl. Těžko se vracelo – těžko ☹