Avatar uživatele
Zlatý

Jak by se řešila vycházka uvedená v PN a víkendová propustka z nemocnice?

V současné době jsem hospitalizován a mám možnost víkendové propustky. V PN mám povolenou vycházku od 8-10 a od 14-18 hodin. Musím ji dodržovat i tehdy, když budu mít z nemocnice povolený volný víkend a PN má nemocnice?
===========================

ratava, PN nemocnice nevydává, pokud odcházím domů na propustku (vyjádření lékařky).
Není nahlášená má hospitalizace na OSSZ?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Odpoveď byla označena jako užitečná
Avatar uživatele
Bronzový

Víkendová propustka z nemocnice znamená, že po určitou dobu budete doma, popř. na jiné adrese (doporučuji uvést při propouštění), ale stále v klidovém režimu s vycházkami dle povolení (pokud lékař neurčí/nenapíše jinak). PN byste měl mít u sebe pro případ kontroly... ať už se nacházíte kdekoliv...

doplnění:
-já, když jsem šla předminulý rok z neschopenky do nemocnice a z nemocnice domů, měla jsem PN po celou dobu pobytu u sebe a nikomu jsem ji neodevzdávala, odevzdala jsem jen všechna předoperační vyšetření a pod.

Nemocnice vám při víkendovém propuštění vydá doklad- propouštěcí zprávu, ale ani ta neopravňuje k jiným vycházkám, než je uvedeno v PN. Mně pouze v nemocnici doporučili upravit si dobu od-do na přijatelnější, aby mi nevycházela na pooperační kontroly... tu mi upravila lékařka, která PN vystavila.

Nahlášen na OSSZ (váše PN) nejspíš budete (kdyby ne, stačí v případě potřeby dodat potvrzení/ formulář o pobytu v nemocnici/ neschopenku a doručit ho na příslušný úřad), ale i tak- nebudete-li na uvedeném místě v neschopence v době mimo povolené vycházky bez pádného důvodu- vyšetření, lék. konzultace a pod., budete svou nepřítomnost muset nějak- při případné kontrole- odůvodnit... z nemocnice vás přeci nepustili pro to, abyste si trajdal po venku jak se vám zlíbí :o)

A jestli víte, že o víkendu budete jinde, než na adrese uvedené v PN, určitě to nahlašte... toto vám můžou změnit i v nemocnici... např. z důvodu, že na uvedené adrese se o vás nemá kdo postarat, lepší dostupnost a pod.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

I v době propustky z nemocnice je pacient povinen dodržovat léčebný režim.
Pokud musíte ven, pak doporučuji dodržet dobu vycházek.


Avatar uživatele
Zlatý

Zeptej se Tvého ošetřujícího lékaře
v nemocnici ten Ti poradí nejlépe.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

barbakan

Tu nejde o mém trajdání, ale o dobu odjezdu a návratu. Odjíždím v sobotu ráno v 8.00 a vracím se v NE do 20.00, tedy mimo povolené vycházky. To za prvé, a za druhé, pokud v nemocnici mám povolenou vycházku, můžu objekt opustit od 13.00 a návrat do 19 hodin. Tak teď nevím, co je směrodatné.

Avatar uživatele
Bronzový

ratava

Doba odjezdu/ příjezdu se do vycházek nezapočítává (dobu odchodu příchodu máte zaznamenanou v propouštěcí zprávě, kterou obdržíte/ jste obdržel), stejně tak jako doba cesty k lékaři. Jen si ji nesmíte svévolně prodloužit (nákup, oběd v rest, kulturní zážitek a p.).

Vycházky v nemocnici udávají čas, po který smí pacienti opustit oddělení/ nemocnici v rámci nemocničního řádu. Ne všichni jsou na PN, někteří ji nemají. NŘ ne vždy koriguje povolené vycházky v PN. Vy, s vydanou neschopenkou, se řídíte tím, co je na ní napsáno. Tedy pro vás platí vycházky dle PN s ohledem na nemocniční řád. Nelze-li nemocnici opustit v době povolené vycházky, máte -bohužel- smůlu.

Např. v době absolutního zákazu vycházek v nemocnici pro vás povolené vycházky padají, v případě povolení opuštění nem. zařízení pouze odpoledne vám odpadají ranní vycházky, v případě možnosti odchodu od rána do večera vám neodpadne žádná...

Máte-li v prop.zprávě napsán návrat do 20.00, vrátíte se do uvedené hodiny, opět by vám cesta z domova do nemocnice neměla trvat nepřiměřeně dlouho...

Avatar uživatele
Zlatý

barbakan

Děkuji za vyčerpávající odpovědi. :-)

Avatar uživatele
Bronzový

ratava

:o) rádo se stalo... a přeji brzké uzdravení...

Avatar uživatele
Zlatý

briketka10

Také jsem ležela ve špitále a měla to samé odjížděla jsem
na svátky do Brna a pustili mě na 3 dny bez problému nikde
jsem netrajdala :-DD

Avatar uživatele
Zlatý

briketka10

Já byla, tak ráda, popadla jsem berle a nikdo
mě tam 3 dny neviděl. Těžko se vracelo - těžko :-((

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 2163
Zlatý standa 1252
Zlatý ivzez 928
Zlatý mosoj 677
Zlatý gecco 534
Zlatý led 532
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 433
Zlatý JájsemRaibek 399

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.