bolak

Jak by se postupně projevilo předávkování paralenem, nebo jiným lékem obsahujícím paracetamol?

Odpovědi
arygnoc

v prvej fáze prejavuje nechutenstvom, nutkaním na zvracanie, vracaním, ospalosťou a potením.
ak sa vyskytnú, je nevyhnutné okamžite vyhľadať lekára.
v druhej fáze otravy paracetamolom dochádza k prechodnému zlepšeniu (podobne ako pri otrave muchotrávkou) v trvaní 24 až 48 hodín od požitia.
v tretej fáze sa opätovne zhorší celkový stav, pridružia sa bolesti brucha v pravom podrebrí.
po 5 až 10 dňoch od požitia sa v štvrtej fáze otravy stupňujú prejavy zlyhávania pečene (žltačka, zvýšenie pečeňových enzýmov, krvácanie, porucha vedomia, nízka hladina cukru v krvi), eventuálne aj zlyhávanie obličiek.

😉

Luxx

postupně by si dotyčný uživatel paracetamolu odkrágloval játru

bolak

arygnoc: dám ti palec, doufám že sis to nevymyslel :)

arygnoc

http://co-to-je.sk/_paracetamol

😉