ekonomik

Jak by se podle vás postupovalo, kdyby se nákaza Covid-19 objevila na mezinárodní vesmírné stanici ISS?

Jen tak mimochodem 25.4.2020 Ruská nákladní loď Progress MS-14 přivezla na vesmírnou mezinárodní stanici ISS dvě tuny materiálu a měla by zůstat k ISS připojená sedm měsíců, tedy do prosince, takže teoretická rovina pravděpodobnosti tu je.

Odpovědi
Edison

Evaluace. Jak jinak. Co sis jako myslel? Ani teoretická šance na nákazu tam není. Jsou na to připraveni a i náklad je řádně ošetřen.

Drap

Nechali by je 14 dní v karanténě a nesměli by vystoupit.Jinak by běželo vše normálně.

anonym

Velmi pravděpodobně by byla mise s aktuální posádkou přerušena a následovala by karanténa všech členů posádky tady na zemi, případně převoz do nemocnice ve vážnějších případech. Další posádka by se připravila ke startu, ISS by před dalšími úkony nové posádky byla důkladně sterilizována. Ale je to velmi nepravděpodobné, ti lidé prochází velmi důkladnými zdravotními prohlídkami a na ISS v podstatě není příležitost setkat se teď s kýmkoliv kdo by trávil dovolenou na lyžích v Itálii, nebo se pravidelně ládoval wuchanským netopířím vývarem s vejcem a jaguářími pracičkami 🙂.

Pepa25

Ne, není tady ani teoretická pravděpodobnost. Progress MS-14 je lod bez posádky a náklad byl zcela jistě ošetřen, aby nemohl být infekční.

anonym

Samozřejmě bysme jim poslalli naše modlitby a změnili si profilovej obrázek na Facebooku.
Tak se to přece v závažnejch situacích dělá.

anonym

Drap: nemyslím si že by kdokoliv z NASA riskoval závažnější průběh nemoci, plicní ventilátor možná nepatří ke standardní výbavě na ISS, spíš by je stáhli dolů, na tohle určitě mají dané předpisy a nepřipouští možnost že by tam někdo zemřel a oni byli obvinění z toho že je ke zdravotní péči nesvezli včas – to by byl až příliš velký skandál, který by za jakýkoliv hypotetický přínos mise nestál.